XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2022

 Bóg w swojej dobroci od początku zaprasza ludzi do wspólnoty ze sobą. Kościół, ustanowiony przez Jezusa Chrystusa, ma być miejscem wspólnoty, przebaczenia i radości. Dzisiaj Pan Jezus zaprasza nas do wspólnoty ze sobą, zaprasza nas do dwóch stołów: Słowa Bożego i Eucharystii. Otwórzmy nasze serca na Boże słowo i na przeżywanie świętych tajemnic naszego zbawienia.

 

 Dziś XXVI niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00.

 W dni powszednie msze św. o godz. 8.00 i 17.00, a w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od 15.30 do 16.30, natomiast w sobotę od godz. 9.00 do 10.00. W biurze parafialnym można zamawiać msze św. na rok przyszły, jak i składać wypominki za zmarłych. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00. Przed mszą św. różaniec św. w intencji Ojca Św. i naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

 W czwartek na spotkanie o godz. 17.30 zapraszamy młodzież klas VIII, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

 Od soboty rozpoczynamy nowy miesiąc październik, miesiąc Różańca Świętego. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30, a w sobotę po mszy św. o godz. 8.00. Dla dzieci nabożeństwo różańcowe w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.00. W sobotę pierwsze nabożeństwo różańcowe połączone z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny po mszy św. o godz. 8.00 rano.

 W przyszłą niedzielę 2 października po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas III, które w przygotowują się do I Komunii Św. Rodzice odbiorą zamówione różańce, natomiast w niedzielę 9 października na mszy św. o godzinie 11.00 zostaną one poświęcone.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera comiesięczny dodatek 5 minut z Panem Bogiem.

 W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Danutę Pakulską z ul. Zbożowej 1, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Zmarłą Danutę, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

 ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 25 września 2022 r.