XXVI Niedziela Zwykła 01.10.2023

 Bóg w swojej dobroci od początku zaprasza ludzi do wspólnoty ze sobą. Kościół, ustanowiony przez Jezusa Chrystusa, ma być miejscem wspólnoty, przebaczenia i radości. Dzisiaj Pan Jezus zaprasza nas do wspólnoty ze sobą, zaprasza nas do dwóch stołów: Słowa Bożego i Eucharystii. Otwórzmy nasze serca na Boże słowo i na przeżywanie świętych tajemnic naszego zbawienia.

 

 Dziś XXVI niedziela zwykła. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. Od dziś rozpoczynamy miesiąc październik miesiąc różańca św. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii codziennie o godz.17.30, w sobotę po mszy św. o godz. 8.00 rano, a dla dzieci we wtorek i czwartek dziesiątka różańca św. o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy nasze dzieci z rodzicami.

 W dni powszednie msze św. o godz. 8.00 i 17.00, a w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od 15.30 do16.30, w sobotę od godz. 9.00 do 10.00. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok przyszły. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 W tym tygodniu w poniedziałek obchodzić będziemy wg kalendarza liturgicznego wspomnienie Świetych Aniołów Stróżów.

 W środę przypada wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu w tym dniu nowenna do MBNP i nabożeństwo różańcowe po mszy św. o godz. 17.00.

 W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca października. Spowiedź św. w czwartek od godz. 16.15 po różańcu dla dzieci klas IV, V i VI. W tym dniu przypada wspomnienie św. Faustyna Kowalskiej wielkiej wizjonerki Bożego miłosierdzia. W piątek spowiedź św. od godz. 16.00 dla klas VIII młodzieży ponad podstawowej i osób starszych.

 Chorych z okazji I piątku miesiąca prosimy zgłosić w zakrystii. Koronka do Miłosierdzia Bożego w miesiącu październiku w każdy piątek przed mszą św. o godz. 16.45.

 W sobotę obchodzić będziemy wspomnienie Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Jest to święto patronalne Matek Różańcowych. Z tej okazji w przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00 dla dzieci odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom klas III. Natomiast po południu o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Matek Różańcowych. Serdecznie zapraszamy!

 Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca października. Ofiary zebrane w tym dniu na wszystkich mszach św. przeznaczone będą na cele gospodarcze naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki.

 W niedzielę 15 października po raz kolejny już XXIII przeżywać będziemy w Kościele Dzień Papieski; w tym roku pod hasłem Jan Paweł II – „ Cywilizacja życia ”.

 

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
 proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 1 października 2023 r.