XXIII Niedziela Zwykła 10.09.2023

 Krzyż Jezusa Chrystusa to szczyt tajemnicy Bożego planu zbawienia. Kościół żyje nim stale. Jest on wyznaniem naszej wiary. W czasie sprawowania Eucharystii poznajemy naukę Krzyża, która jest dla nas mądrością i mocą Bożą.

 Dziś XXIII niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dziś po mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Św. Serdecznie zapraszamy!

 Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca września. Zbierane ofiary na wszystkich mszach św. przeznaczone będą na cele gospodarcze naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 W dni powszednie msze św. o godz. 8.00 i 17.00, natomiast w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie wyjątkowo w piątek od 15.30 do 16.30 i w sobotę od godz. 9.00. W biurze parafialnym będzie można od soboty zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 We wtorek na mszę św. i katechezę przygotowującą do sakramentu bierzmowania zapraszamy młodzież klas VIII, a w czwartek młodzież uczęszczającą do szkół średnich i branżowych.

 W środę o godz. 17.00 msza św. W tym dniu przypada 13. dzień miesiąca września, a w miesiącach wrześniu i październiku ze względu na porę jesienną nabożeństwo będzie połączone z Eucharystią o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy. Różaniec św. w tym dniu i nowenna do MBMNP podczas nabożeństwa fatimskiego zakończone apelem.

 W czwartek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W piątek natomiast wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej – patronki jednej z Róż Różańcowych w naszej parafii. Po mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 W sobotę przypada wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana Bp. i M. Dzieci chcące śpiewać na chwałę Bogu zapraszamy do zgłaszania się u pana organisty.

 W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy wszystkich rodziców młodzieży klas VIII, która w tym roku katechetycznym rozpoczyna przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 10 września 2023 r.