XI Niedziela Zwykła 18.06.2023

 Przez wiarę jesteśmy wezwani do naśladowania Chrystusa i dawania o Nim świadectwa, aby inni uwierzyli, że zbawienie, jakie dał nam Bóg, dotarło do całego świata. Naśladować Jezusa Chrystusa oznacza wziąć krzyż swoich codziennych obowiązków i iść drogą, która wskazuje nam Zbawiciela. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym stajemy przy ołtarzu, aby moc Eucharystii uczyniła nas apostołami Chrystusa, Syna Bożego.

 Dziś przeżywamy XI niedzielę zwykłą, a zarazem rozpoczynamy rekolekcje parafialne przygotowujące nas duchowo do uroczystego poświęcenia – konsekracji naszego kościoła. Dziś msze św z nauką tak jak w każdą niedzielę o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. W poniedziałek wtorek i środę msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 18.00 dla wszystkich na które to msze św. z naukami serdecznie zapraszamy. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr, Paweł Hoppe ,

 Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Msze św. w dni powszednie w poniedziałek wtorek i środę o 8.00 i wyjątkowo o 18.00 a w czwartek piątek o godz. 8.00 i 17.00, a w soboty wieczorna o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Biuro parafialne czynne tylko w środę od godz. 15.30 do 16.30. w sobotę od 9.00 do 10.00

 Nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem czerwcowym w środę przed mszą św. godz. 17.30, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny wcześniej czyli o godz. 17.00 różaniec święty .

 Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji w czwartek od godz. 15.30 okazja do spowiedź św. Natomiast msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla wszystkich w piątek o godz. 8.00. W tym dniu rozpoczniemy wakacje – czas letniego wypoczynku. Wykorzystajmy dobrze ten dar od Pana i nie zapominajmy o Bogu. Nie zapominajmy w tych pięknych miesiącach o codziennej modlitwie, o niedzielnej i świątecznej mszy św., jak również o lekturze prasy i literatury religijnej.

 W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z nabożeństwem czerwcowym po mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera ciekawe artykuły godne przeczytania.

 W przyszłą sobotę przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym dniu Solecki Chór Cecylia obchodzić będzie 124 rocznicę istnienia z tej okazji w przyszłą sobotę po mszy św. wieczornej w kościele NSPJ odbędzie się specjalny koncert na, który serdecznie zapraszają jego członkowie

 W przyszłą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość Konsekracji naszej Świątyni Parafialnej, której dokona z udziałem zaproszonych kapłanów i gości podczas mszy św. o godz. 12.15. J E ks. Bp diecezjalny Krzysztof Włodarczyk. Serdecznie zapraszamy drogich parafian na tę jedyną i nie powtarzalną dla naszej wspólnoty uroczystość.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
 proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 18 czerwca 2023 r.