Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 31.12.2023

 W ciszę nazaretańskiego domu, we wspólnotę życia Jezusa, Maryi i Józefa wprowadza nas dziś liturgia Kościoła. Stawia przed nami wzór rodziny pełnej miłości i bojaźni Bożej. W niej właśnie Chrystus wzrasta w latach, nabierając mądrości umysłu i mocy Ducha. Niech Święta Rodzina będzie natchnieniem prawdziwie chrześcijańskiego życia w naszych rodzinach.

 Dziś Niedziela ostatni dzień starego roku 2023 – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dziś popołudniu o godzinie 15.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której będziemy dziękować Panu Bogu za otrzymane dary i łaski, przepraszając jednocześnie Dobrego Boga za popełnione grzechy. Wieczorna Msza św., na zakończenie starego roku o godz.18.00 W poniedziałek Nowy Rok Pański 2024, a zarazem Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 9.30, 11.00 12.15 i wieczorna o 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.30. nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy litanię do Imienia Jezus.

 Biuro parafialne czynne w tym tygodniu tylko w środę od godz. 15.30 – 16.30

 W środę pierwsza w tym roku nowenna do MBNP o godz. 8.00, rano półgodziny wcześniej Różaniec św. w int. Ojca św. i naszej parafii. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia. W piątek okazja do spowiedzi św. Od godz. 16.00 Natomiast w pierwszą sobotę miesiąca stycznia modlimy się do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

 W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji Uroczystością Trzech Króli. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i 18.00. Podczas każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy.

 W tym roku tak jak już zapowiadaliśmy nie będzie tradycyjnej kolędy czyli odwiedzin duszpasterski, w ramach tegorocznej kolędy wspólnie w jedności i braterstwie, uczestniczyć będziemy w uroczystych Mszach św. i w obrzędzie błogosławieństwa rodzin. Spotkania rozpoczniemy od wtorku, 2 stycznia. Msza Święta kolędowa rozpoczynać się będzie o godz. 17.00. Do uczestnictwa zapraszamy przedstawicieli z każdego domu i z każdej rodziny. Prosimy, aby uczestnicy liturgii przynieśli ze sobą wodę w naczyńku, którą kapłan pobłogosławi. Będziemy mogli po powrocie poświęcić nią nasze domy i mieszkania. Każda Msza Święta sprawowana będzie w intencji uczestników liturgii, oraz wszystkich, których w tym dniu obejmujemy naszą modlitwą. Tradycyjne kolędowe ofiary, jeżeli taka będzie wola aby wesprzeć parafię będziemy mogli złożyć do kosza podczas liturgii. Program odwiedzin na najbliższy tydzień jest następujący:

 

Dzień tygodnia

 

Data

 

Ulice

 

Wtorek

 

2 stycznia2024 r.

 

Bukowa, Wierzbowa i Dębowa

Środa 3 stycznia 2024 r. Wiśniowa (cała) i przyległe: Różana, Czereśniowa, Kalinowa, Grabowa i Jodłowa
Czwartek 4 stycznia 2024 r. Piaskowa, Wrzosowa, Kwiatowa, Świerkowa, Brzozowa
Piątek 5 stycznia 2024 r. Średnia (cała), Orzechowa, Strumykowa i Wyczółkowskiego
Poniedziałek 8 stycznia 2024 r. ul. Leśna (cała) i Błonie, Ks. Jana Pelikanta

 

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra przejawy życzliwości za składane ofiary na potrzeby kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim solenizantom nowego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i opieki swoich patronów. Szczęść Boże.

 Ks. Jerzy Celkowski

 Proboszcz

 

Solec Kujawski, dnia 31 grudnia 2023 r.