XXIV Niedziela Zwykła 12.09.2021

 Nasze życie na ziemi jest pielgrzymką. Jej cel nie znajduje się w doczesności, lecz w wieczności. Nasz los po śmierci decyduje się już teraz, w każdej chwili, czynności, myśli, w każdym słowie. Powinniśmy więc nieustannie się nawracać. Już dzisiaj, bo jutro może być za późno. Właśnie dziś powinniśmy walczyć „w dobrych zawodach o wiarę” po to, by zdobyć życie wieczne, do którego zostaliśmy przez Boga powołani.

 Dziś obchodzimy XXIV niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Dzisiaj podczas mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zostaną wyniesieni na ołtarze Ks. Kardynał Stefan Wyszyński i Matka Róża Czacka. Dziękujmy dobremu Bogu za dar kolejnych błogosławionych. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dziś, zgodnie z zapowiedzią, po mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy rodziców dzieci klas III, które w tym roku katechetycznym przygotowują się do I Komunii Św.

 Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00. i 17.00, w sobotę o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w środę i piątek od godz.15.30 do 16.30. W biurze parafialnym będzie można zamawiać intencje mszalne na rok przyszły. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą mszą św.

 W poniedziałek przypada 13. dzień miesiąca września, a więc kolejna rocznica objawień fatimskich. O godz. 20.00 kolejne comiesięczne nabożeństwo poświęcone Matce Bożej Fatimskiej, na które serdecznie zapraszamy.

 We wtorek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu po mszy św. wieczornej odbędzie się I spotkanie starszej młodzieży do bierzmowania.

 W środę przypada Wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00, a pół godziny przed mszą św. różaniec święty.

 W tym tygodniu przypada Święto św. Stanisława Kostki – patrona naszej młodzieży z tej okazji zapraszamy młodzież klas VIII w czwartek po mszy wieczornej na spotkanie jako przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

 W piątek po mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które serdecznie zapraszamy.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki, w którym odnaleźć możemy wiele artykułów zachęcających do głębszej refleksji.

 W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Feliksa Warzocha z ul. Spokojnej, którego pogrzeb odbył się w środę, oraz Jana Bedre, którego pogrzeb odbył się w czwartek. Zmarłych naszych parafian, jak i wszystkich naszych drogich zmarłych, polećmy miłosiernemu Bogu.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks.kan. Jerzy Celkowski
 proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 12 września 2021 r.