I Niedziela Adwentu 28.11.2021

 Wiele już razy przeżywaliśmy w naszym życiu różne oczekiwania. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres czterotygodniowego, liturgicznego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas dobrego przygotowania naszych serc, wyprostowania zawiłych dróg naszego życia, bo nadchodzi Jezus Chrystus, który niesie nam zbawienie.

 Dziś I niedziela adwentu, którą to niedzielą rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, o godz. 12.15 i wieczorna o godz.18.00. Po mszy św. o godzinie 11.00 odbędzie się miara na szatki dla chętnych dzieci klas III. Serdecznie zapraszamy. Okazja do spowiedzi św. w niedzielę i w dni powszednie przed każdą mszą św.

 W dni powszednie msze św. codziennie o godz. 8.00 i 17.00, a w soboty o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od 15.30 do 16.30, a w sobotę od 9.00 do 10.00. Roraty w naszym kościele w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 17.00. Natomiast dla osób starszych roraty będą odprawiane w te same dni tylko rano o godz. 8.00. Dzieci prosimy, aby przychodząc na roraty, przynosiły ze sobą zwyczajem lat ubiegłych lampiony oraz serduszka.

 Nowenna do MBNP w środę o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich czcicieli Matki Bożej. Przed mszą św. o godz. 16.30 różaniec św. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. W czwartek po mszy św. o godz. 8.00 rano modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu spowiedź św. od godz. 16.00 dla dzieci klas młodszych i młodzieży klas VIII. W piątek od godz. 16.00 klasy ponadpodstawowe i starsi. W czasie spowiedzi w piątek od godz. 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą św. o godz. 16.45. Chorych z posługą sakramentalną z okazji I piątku nawiedzimy w piątek po mszy św. rano.

 W sobotę rano po mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tymże nabożeństwie.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera specjalny comiesięczny dodatek 5 minut z Panem Bogiem. Przypominamy, że lektura artykułów i książek o tematyce religijnej to jeden ze sposobów na pogłębienie wiary. W zakrystii można nabyć świece i opłatki na stół wigilijny. Cena jednej małej sztuki świecy – 8 zł, natomiast dużej – 15 zł.

 W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Helenę Peszyńską z ul. Średniej, której pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarłą Helenę, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za składane ofiary na potrzeby naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
 proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 28 listopada 2021 r.