Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023

 Obchodząc pamiątkę wniebowstąpienia, łączymy się w sposób szczególny z naszym Panem, zasiadającym po prawicy Ojca, pełnym mocy i chwały. Odszedł On sprzed naszych oczu, aby poprowadzić nas tam, gdzie odtąd sam przebywa. Wstępując do nieba, Chrystus sprawił, że dzieląca nas od Niego odległość została raz na zawsze przezwyciężona. Niebo i ziemia łączą się w Jego zmartwychwstałym Ciele. Świadczy o tym Duch Święty, którego Pan posłał do nas, byśmy doświadczyli na nowo Jego bliskości.

 

 Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a zarazem VII niedzielę w okresie wielkanocnym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dziś podczas mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas IV z naszej parafii przeżywać będą swoją pierwszą rocznicę Komunii Św. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji tychże dzieci oraz ich rodziców. Okazja do spowiedzi św. zawsze przed mszą św., a nie w czasie Eucharystii. Nabożeństwo majowe z nowenną do Ducha Świętego dziś i w dni powszednie o godz. 17.30.

 Biuro parafialne czynne w środę od 15.30 do 16.30 i sobotę od 9.00 do 10.00. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 i 17.00, w soboty wieczorna o godz. 18.00.

 W środę przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu nowenna do MBNP z nabożeństwem majowym i nowenną do Ducha Świętego o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej do wspólnej modlitwy. Pół godziny wcześniej różaniec św. w intencji Ojca Świętego, naszej diecezji bydgoskiej i naszej parafii.

 Różaniec św. w intencji powołań w miesiącu maju i czerwcu w każdy czwartek przed wieczorną mszą św. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy tych intencjach.

 Koronka do Miłosierdzia Bożego w miesiącu maju w każdy piątek przed mszą św. o godz. 16.45.

 W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość ta kończy okres wielkanocny i obowiązku spowiedzi wielkanocnej.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.

 W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca śp. Elżbieta Wysocka, l. 60 z ul. Leśnej 1 i Michała Skotarczaka, również z ul. Leśnej l. 28, których pogrzeby odbyły się w wtorek i środę. Zmarłych naszych parafian, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

 ks. Jerzy Celkowski
proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 21 maja 2023 r.