Uroczystość Najświętszej Trójcy 30.05.2021

 Dziś w szczególny sposób wyznajemy największą tajemnicę wiary chrześcijańskiej – tajemnicę Trójjedynego Boga; Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Bóg, niezbadany w swoich drogach i niezgłębiony w tajemnicy swojego wewnętrznego życia, objawia nam Siebie w Tym, kogo posłał na świat, w swym Synu Jednorodzonym – Jezusie Chrystusie. Duch Święty, Trzecia Osoba Trójcy, zespala w miłości Ojca i Syna.

 

 Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze św. o godz. 7.30, 9.30,11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. W dniu dzisiejszym kończy się czas Komunii Św. wielkanocnej. Dziś podczas mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas IV przeżywać będą swoją I rocznicę Komunii Świętej. W poniedziałek kończy się miesiąc maj, a więc ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy! Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, w soboty o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30, zaś w piątek od 15.00 do 16.00.

 W środę po mszy św. ok. godz.17.30 nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem czerwcowym, na które serdecznie zapraszamy. Natomiast pół godziny przed mszą św. różaniec święty w int. Ojca Świętego Franciszka i naszej parafii.

 W czwartek przypada doroczna Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. W tym roku uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy z naszego kościoła ok. godz. 10.15 i przejdzie ulicami: Zbożową, Leśną w kierunku Nadleśnictwa, Wiejską i Polną do kościoła. W tym dniu msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, ok. 11.45 oraz wieczorna o godz. 18.00. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na każdej ulicy oraz udekorowanie trasy procesji. Przez cały tydzień w oktawie po mszy św. o godz. 17.00 procesja z Najświętszym Sakramentem. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków, zaś chłopców w albach do udziału w procesji.

 W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00. Chorych pragniemy nawiedzieć z posługą sakramentalną w piątek rano po wcześniejszym zgłoszeniu w zakrystii.

 Nabożeństwo czerwcowe od wtorku codziennie o godz. 17.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek na zakończenie adoracji przed mszą św. o godz. 16.45.

 W sobotę po mszy św. o godz. 8.00 rano nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny zakończone błogosławieństwem Najśw. Sakramentu.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera nie tylko ciekawe artykuły, ale specjalny dodatek w postaci książki – modlitewnika 5 minut z Panem Bogiem.

 

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 30 maja 2021 r.