Święto Chrztu Pańskiego 10.01.2021 

Chrystus zanurzony jest w wodzie, zstąpmy razem z Nim do niej, abyśmy wraz z Nim wzwyż wstąpili… Jezus wychodzi z wody i unosi z sobą w górę cały świat; widzi otwierające się niebiosa, które Adam zamknął dla siebie i dla swych potomków… Oczyszczajmy się i bądźmy czyści. Bóg bowiem niczym bardziej się nie raduje jak nawróceniem i zbawieniem człowieka.  

Dziś niedziela Chrztu Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00Dzisiejsza  niedziela jest drugą niedzielą  miesiąca stycznia.  Ofiary zebrane na wszystkich mszach świętych przeznaczonzostaną na ogrzewanie  naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.   

Przeżywamy okres kolędowy nieco inny niż dotychczas. W tym czasie  msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 8.00 rano i wieczorna o godz. 17.00 sprawowana w intencji mieszkańców wyznaczonej ulicy, a na którą serdecznie zapraszamy przynajmniej jedną osobę z danej rodziny. Przychodząc na Eucharystię, przynosimy ze sobą w  naczyniu bądź w butelce wodę do poświęcenia naszego mieszkania. W sobotę msza św. o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę i piątekNowenna do MBNP w środę p mszy św. godz. 8.00. rano. Wcześniej różaniec św. w intencji Ojca Św. i naszej parafii. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 8.00. 

W sobotę rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.  

Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Edwinę Frątczak z ul. Kasztanowej, której pogrzeb odbył się w piątek.  Zmarłą naszą parafiankę, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy miłosiernemu Bogu. 

Program mszy świętych i spotkań duszpasterskich na nowy tydzień w naszym kościele jest następujący:  

Poniedziałek 11. 01. 2021
Leśna (cała) i Błonie oraz Rudy                               

Wtorek  12. 01. 2021
Ugory, Prosta, Skośna, Spokojna i Malinowa  

Środa  13. 01. 2021
Słoneczna,Wiosenna, Barwna, Cicha 

Czwartek  14. 01. 2021
Letnia,Jesienna, Zimowa, Mroźna, Zielona, Tęczowa

Piątek  15. 01. 2021
Nizinna, Polna,Ks. JanaPelikanta 

 Poniedziałek  18. 01. 2021
Powstańców,  Rola, Nowa,Plonowa, Siewna i Żniwna 

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary na kościół składamy serdeczne Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów. 

    

 ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz         

Solec Kujawski, dnia 10  stycznia 2021 r.