III Niedziela Adwentu 13.12.2020

Postać Jana Chrzciciela towarzyszy nam w adwencie jako osoba szczególnego świadka. Jan jest tym, o którym Bóg Ojciec mówi do Syna: „Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę”. Każdy chrześcijanin w jakimś sensie jest wobec współczesnego świata kontynuatorem misji św. Jana Chrzciciela. Przede wszystkim przykładem własnego życia winien wzywać innych, by przygotowali się na przyjście Pana. Trzeba być cierpliwym i umacniać swe serce, bo Pan jest blisko.

Dziś III niedziela adwentu, obchodzona w Kościele jako niedziela Gaudete – radości.  Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz.18.00.  Dziś przypada druga niedziela miesiąca grudnia.  Ofiary złożone na tacę przeznaczone zostaną na ogrzewanie naszej świątyni parafialnej. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w środę i piątek  od godz. 15.30 do 16.30. Roraty  w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 17.00.

W poniedziałek 14 grudnia przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża. Jest to święto patronalne naszego Ks. Biskupa  Diecezjalnego Jana. W modlitwach naszych ppamiętajmy  o Ks. Biskupie.

Nowenna do MBNP w środę po mszy św. o godz. 17.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Wcześniej przed mszą św. różaniec św. w intencji Ojca Św. i naszej parafii.

Okazja do Spowiedzi św. adwentowej w naszej parafii codziennie przed mszą św., natomiast w najbliższą środę 16 grudnia  i piątek 18 grudnia będzie okazja  wieczorem od 18.00 do 19.00.  Serdecznie zapraszamy do  skorzystania w te dni z tego sakramentu.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 17.00.

Chorych z posługą sakramentalną z okazji Świąt Bożego Narodzenia na indywidualne  zaproszenie pragniemy nawiedzić w poniedziałek, tj. 21 grudnia, po mszy św. o godz. 8.00 rano. Prosimy o zgłoszenie chorych w biurze parafialnym lub w zakrystii.

W zakrystii można nabywać świece i opłatki na nasz stół wigilijny. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki.

Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary złożone na potrzeby kościoła, za wszelką okazaną pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

kan. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 13 grudnia 2020 r.