II Niedziela Adwentu 10.12.2023

Postać Jana Chrzciciela towarzyszy nam w adwencie jako osoba szczególnego świadka. Jan jest tym, o którym Bóg Ojciec mówi do Syna: „Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę”. Każdy chrześcijanin w jakimś sensie jest wobec współczesnego świata kontynuatorem misji św. Jana Chrzciciela. Przede wszystkim przykładem własnego życia winien wzywać innych, by przygotowali się na przyjście Pana. Trzeba być cierpliwym i umacniać swe serce, bo Pan jest blisko. 

Dziś II niedziela czasu adwentowego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz.18.00. Dziś podczas mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie medalików dzieciom klas III. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca grudnia. Ofiary zebrane na mszach św. przeznaczone będą na ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

Roraty w naszym kościele w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 17.00. Biuro parafialne czynne w środę i piątek od 15.30 do 16.30.

W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz.17.00, na którą serdecznie zapraszamy. Przed mszą św. różaniec św. w intencji Ojca Św. i naszej parafii.

W czwartek, tj. 14 grudnia, obchodzić będziemy wspomnienie Św. Jana od Krzyża. Jest to święto patronalne Ks. Biskupa seniora Jana Tyrawy. W tym dniu pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego po mszy św. o godz. 17.00.

Chorych z posługą sakramentalną z okazji Świąt Bożego Narodzenia nawiedzimy w poniedziałek18 grudnia, po mszy św. o godz. 8 rano. Prosimy o zgłoszenie chorych w biurze parafialnym lub w zakrystii.

Spowiedzi św. adwentowa w naszej parafii odbędzie się w środę, tj. 20 grudnia, przed południem od 9.00 do 10.00 i wieczorem od 18.00 do 19.30.

W zakrystii można nabywać świece i opłatki na nasz stół wigilijny. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki.

W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Andrzeja Wałczyka l. 69 z ul. Wiśniowej, którego pogrzeb odbył się w środę. Zmarłego Andrzeja, jak wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za złożone ofiary na kościół składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

 ks. Jerzy Celkowski
proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 10 grudnia 2023 r