III Niedziela Zwykła 21.01.2024

Człowiek został stworzony przez Boga po to, aby był szczęśliwy. Mimo to widzimy na ziemi tak wielu ludzi nieszczęśliwych, pokrzywdzonych, cierpiących, smutnych. Nie myślimy jednak, że Bóg, który jest miłosiernym Ojcem, zapomniał o swych dzieciach i ich przeznaczeniu. To właśnie do takich ludzi posłał Swego Jedynego Syna, Jezusa. On przywraca niewidomym wzrok, podnosi poniżonych, ochrania sieroty i wdowy, ratuje uciśnionych, karmi głodnych, pociesza strapionych, leczy chorych. Sam oczekuje od nich tylko wiary i zaufania.

Trwamy w Tygodniu Wspólnych Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia.

Dziś przeżywamy III niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy! Dziś po mszy św. o godz. 11.00 rodzice dzieci klas III, którzy zamawiali szatki dla swoich dzieci do I Komunii Św., będą mogli je odebrać. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Natomiast sprawy nagłe proszę załatwiać po każdej mszy św.

W środę nowenna do MBNP połączona ze mszą św. o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej różaniec święty.

W czwartek przypada Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

W piątek przypada 81. r. męczeńskiej śmierci naszego patrona Bł. Michała Kozala Bp. i M. W tym dniu zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem Bł. Michała Kozala Bp. i M. Za jego wstawiennictwem modlić się będziemy o potrzebne łaski dla naszej parafii i o powołania do służby Bożej w Kościele.

W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego po mszy św. o godz. 17.00.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera ciekawe artykuły godne przeczytania.

W przyszłą sobotę, tj. 27 stycznia na godz. 10.00 zapraszamy do kościoła dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej.

Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom pragniemy podziękować za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za uczestnictwo w mszach i nabożeństwie kolędowym w naszym kościele, za złożone ofiary na potrzeby kościoła. Składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 21 stycznia 2024 r.