III Niedziela Zwykła 24.01.2021

 Człowiek został stworzony przez Boga po to, aby był szczęśliwy. Mimo to widzimy na ziemi tak wielu ludzi nieszczęśliwych, pokrzywdzonych, cierpiących, smutnych. Nie myślimy jednak, że Bóg, który jest miłosiernym Ojcem, zapomniał o swych dzieciach i ich przeznaczeniu. To właśnie do takich ludzi posłał Swego Jedynego Syna, Jezusa. On przywraca niewidomym wzrok, podnosi poniżonych, ochrania sieroty i wdowy, ratuje uciśnionych, karmi głodnych, pociesza strapionych, leczy chorych. Sam oczekuje od nich tylko wiary i zaufania

Trwamy w Tygodniu Wspólnych Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwać będzie do 25 stycznia.

Dziś przeżywamy III niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dziś po mszy św. dla dzieci o godz. 11.00 odbędzie się informacyjne spotkanie rodziców dzieci klas III. Serdecznie zapraszam. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Msza św. od poniedziałku do piątku tylko o godz. 8.00 rano i 17.00 . Natomiast w sobotę o 8.00 i 18.00.

Biuro parafialne czynne w środę i piątek od godz. 15.30 do 16.30

W poniedziałek obchodzić będziemy Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, we wtorek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa Biskupów. W czwartek przeżywać będziemy wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu Kapłana i Doktora Kościoła

W środę nowenna do MBNP połączona ze mszą św. o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej różaniec święty.

Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 17.00.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.

W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej parafii śp. Annę Czapiewską z ul. Wierzbowej, Damiana Konopę z Rud, Emilię Szczęśniak z ul Leśnej Kajetana Woźniak z ul Powstańców, Andrzeja Bandyszewskiego z Rud oraz Kazimierza Kołotę z ul. Leśnej.. Zmarłych naszych parafian jak i wszystkich wiernych zmarłych polećmy miłosiernemu Bogu.

 

Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom pragniemy serdecznie podziękować, za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za uczestnictwo w mszach i nabożeństwie kolędowym w naszym kościele , za złożone ofiary na potrzeby kościoła składam wszystkim serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 24 stycznia 2021 r.