IV Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021

 Temat Bożej cierpliwości wobec grzeszników, cierpliwego oczekiwania na nasze nawrócenie, pojawia się często na kartach Ewangelii. Wynika to z zasady, że „Bóg nie chce śmierci grzesznika, lecz żeby się nawrócił i żył”. Jednakże człowiekowi trudno w tę zasadę uwierzyć, trudno uwierzyć w miłość Boga. Tymczasem Bogu zależy na nas, na naszym życiu. I dlatego Bóg ciągle czeka, daje nam szanse poprawy, nie zraża się naszym lekceważeniem i niewiarą. Ale Bożej cierpliwości nie wolno nadużywać i wystawiać na próbę.

 Dziś IV niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna zaraz po nabożeństwie Gorzkich Żali ok. godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Dziś po mszy św. o godz.11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas III. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca marca. Ofiary zebrane na wszystkich mszach świętych przeznaczone zostaną na ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Biuro parafialne czynne w środę i piątek od godz. 15.30 do 16.30. Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, w soboty wieczorna o godz. 18.00. We wtorek na mszę św. o godz. 17.00 i katechezę zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej różaniec św. w intencji Ojca Świętego i naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

 W piątek, tj. 19 marca przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najśw, Maryi Panny, którego 8 grudnia ubiegłego roku Ojciec Św. Franciszek ogłosił Patronem Roku Kościelnego 2021. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz.16.00, zaś dla starszych i młodzieży po mszy św. o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa.

 W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy dzieci klas III, przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Św.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki, do wnikliwej lektury zwartych w niej artykułów oraz do pogłębionej refleksji nad naszą wiarą.

 W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!. W przyszłą V niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. W tym dniu nauki rekolekcyjne podczas każdej mszy św. Natomiast program dalszych dni podamy w przyszłą niedzielę.

 W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy z naszej wspólnoty na miejsce wiecznego spoczynku, Danutę Zawadzińską z ul. Średniej i Tadeusza Karolaka z ul. Powstańców. Naszych drogich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom dobrej woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości i za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
 proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 14 marca 2021 r.