III Niedziela Wielkanocna 23.04.2023

 Gromadzimy się na sprawowanie Najświętszej Eucharystii w atmosferze wielkanocnego rozradowania. Zabity i pogrzebany Jezus Chrystus zmartwychwstał i żyje, aby się wstawiać za nami u Ojca. Trwa radość Wielkiej Nocy, bo żyje Ten, który pokonał śmierć, piekło i szatana.

Dzisiejsza niedziela tę radość uobecnia. Ale uobecnia także zbawczą Śmierć Syna Bożego, cenę naszego odkupienia. Wczujmy się więc w tę wielką i bogatą rzeczywistość, którą zawiera w sobie Eucharystia.

 Dziś III niedziela wielkanocna, a zarazem niedziela biblijna rozpoczynająca XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Biblia, która jest księgą życia, zaprasza nas do jej codziennego czytania i rozważania Słowa Bożego w każdym dniu naszego życia. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o 18.00. Dziś przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na wsparcie dzieła Caritas z okazji jej święta, które obchodziliśmy przed tygodniem. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

 W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość Św. Wojciecha Bp. i M., głównego patrona Polski i naszej metropolii.

 We wtorek zapraszamy na mszę św. o godz. 17.00 i katechezę wszystkich kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa. W tym dniu przypada Święto św. Marka Ewangelisty.

 Nowenna do MBNP w środę po mszy św. o godz.17.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego i naszej parafii. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 17.00.

 W sobotę, tj. 29 kwietnia, przypada Święto św. Katarzyny Sieneńskiej Patronki Europy. O godz. 10.00 kolejne spotkanie dzieci klas III, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Natomiast w przyszłą niedzielę 30 kwietnia po mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się ostatnie spotkanie rodziców tych dzieci.

 W przyszłą niedzielę, tj. 30 kwietnia, rozpocznie się Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki, w której znajduje się wiele artykułów godnych przeczytania.

 W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Jacka Gumińskiego z ul. Wiosennej, którego pogrzeb odbył się w czwartek. Zmarłego Jacka, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 23 kwietnia 2023 r.