IV Niedziela Wielkanocna 08.05.2022

 Gromadzimy się na sprawowanie Najświętszej Eucharystii w atmosferze wielkanocnego rozradowania. Zabity i pogrzebany Jezus Chrystus zmartwychwstał i żyje, aby się wstawiać za nami u Ojca. Trwa radość Wielkiej Nocy, bo żyje Ten, który pokonał śmierć, piekło i szatana. Dzisiejsza niedziela tę radość uobecnia. Ale uobecnia także zbawczą Śmierć Syna Bożego, cenę naszego odkupienia. Wczujmy się więc w tę wielką i bogatą rzeczywistość, którą zawiera w sobie Eucharystia.

 Dziś IV niedziela wielkanocna, obchodzona w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe w niedzielę i dni powszednie o godz. 17.30. Dziś przypada druga niedziela miesiąca maja. Ofiary zebrane na mszach św. przeznaczone będą na zapłacenie ostatniego rachunku za ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!. Dzieci klas trzecich przezywają swój tzw. biały tydzień, uczestnicząc codziennie we mszy św. nabożeństwie majowym o godz. 17.00

 Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 i 17.00, natomiast w sobotę wieczorna o godz. 18.00.

 W poniedziałek przeżywać będziemy uroczystość św. Stanisława Bp. i M. – głównego patrona Polski.

 W środę w tym dniu nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym po mszy św. o godz. 17.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego i naszej parafii.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w miesiącu maju w każdy piątek przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45.

 W najbliższy piątek 13 maja przypada kolejna rocznica Objawień Fatimskich i pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które odprawimy o godz. 20.00, a zakończymy Apelem Jasnogórskim.

 W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas IV przeżywać będą swoją I rocznicę przyjęcia Komunii Św. Z tej okazji serdecznie zapraszamy te dzieci w czwartek na próbę i do spowiedzi św. o godz. 16.00.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.

 Zarządcza cmentarza ks. proboszcz parafii św. Stanisława Bp i M informuje, że od 1 czerwca br. proporcjonalnie wzrosną opłaty cmentarne na naszym cmentarzu w związku z podwyżką za odbiór odpadów komunalnych.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 8 maja 2022 r.