II Niedziela Zwykła 14.01.2024

Tak jak każdej niedzieli, gromadzimy się i dziś w tej świątyni, aby słuchać Pana, aby karmić się Jego słowem, aby przeżyć radość wspólnego spotkania w braterskiej miłości.

Dziś II niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Od 18 stycznia rozpoczynamy w kościele Tydzień Wspólnych Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwać będzie do 25 stycznia. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary zebrane na mszach św. przeznaczone będą na ogrzewanie naszej świątyni parafialnej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

Dobiega końca okres kolędowy, nieco inny niż dotychczas. W tym czasie kolędowym jeszcze tylko w poniedziałek, wtorek i środę wieczorna msza św. o godz. 17.00 sprawowana będzie w intencji mieszkańców wyznaczonej ulicy, a na którą to mszę św. serdecznie zapraszamy przynajmniej jedną osobę z danej rodziny. W sobotę msza św. o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Natomiast sprawy pilne i nagłe prosimy załatwiać po każdej mszy św.

Nowenna do MBNP w tym tygodniu w środę po mszy św. godz. 8.00. Wcześniej różaniec św. w intencji Ojca Św. i naszej parafii. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 17.00.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.

W przyszłą niedzielę po mszy św. o godzinie 11.00 rodzice dzieci klas III, którzy zamawiali szatki dla swoich dzieci, będą mogli je odebrać po mszy św. Serdecznie zapraszamy.

Program mszy świętych i spotkań duszpasterskich na ostatni dzień kolędy w naszym kościele jest następujący:

Poniedziałek 15. 01. 2024
ul. Wiejska, Kolorowa, Srebrna, Złota, Błękitna, Dojazd, Kącik, Łanowa i Zbożowa

Wtorek 16. 01. 2024
ul. Słoneczna, Wiosenna, Rolna, Nowa, Nizinna

Środa 17. 01. 2024
ul. Letnia, Jesienna, Zimowa, Mroźna, Zielona, Tęczowa, Kościelna i Pogodna

Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary złożone na potrzeby kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje święto patronalne, życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 14 stycznia 2024 r.