XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2022

 Nasze życie na ziemi jest pielgrzymką. Jej cel nie znajduje się w doczesności, lecz w wieczności. Nasz los po śmierci decyduje się już teraz, w każdej chwili, czynności, myśli, w każdym słowie. Powinniśmy więc nieustannie się nawracać. Już dzisiaj, bo jutro może być za późno. Właśnie dziś powinniśmy walczyć „w dobrych zawodach o wiarę” po to, by zdobyć życie wieczne, do którego zostaliśmy przez Boga powołani.

 

 Dziś obchodzimy XXIV niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dziś, zgodnie z zapowiedzią, po mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy rodziców dzieci klas III, które w tym roku katechetycznym przygotowują się do I Komunii Św. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca września. Ofiary składane na tace przeznaczone będą na cele inwestycyjne naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00. i 17.00, w sobotę o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w środę od godz.15.30 do 16.30 i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok przyszły. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą mszą św.

 We wtorek przypada 13. dzień miesiąca września, a więc kolejna rocznica objawień fatimskich. O godz. 20.00 kolejne comiesięczne nabożeństwo poświęcone Matce Bożej Fatimskiej, na które serdecznie zapraszamy. W tym dniu po mszy św. wieczornej odbędzie się I spotkanie młodzieży klas VIII przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 W środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to dzień, w którym cały Kościół będzie modlił się o zaprzestanie wojny na Ukrainie i o pokój na całym świecie. W tym dniu nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00, a pół godziny przed mszą św. różaniec święty. Serdecznie zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy w tych intencjach.

 W czwartek przypada Wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej.

 W piątek po mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które serdecznie zapraszamy.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki, w którym odnaleźć możemy wiele artykułów zachęcających do głębszej refleksji.

 

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

 ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

 Solec Kujawski, dnia 11 września 2022 r.