XV Niedziela Zwykła 11.07.2021

 Rozpoczynając kolejny tydzień, gromadzimy się przy stole Eucharystii jako wspólnota ludu Bożego. Jesteśmy przeznaczeni przez Boga, abyśmy się stali podobni do Jezusa Chrystusa, Jego Syna. To podobieństwo nosimy w sobie już od dnia naszego chrztu, kiedyś jednak będziemy uczestniczyć na zawsze w Jego chwale i będziemy do Niego podobni.

 

 Dziś XV niedziela zwykła. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15. i wieczorna o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca lipca. Składane ofiary przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne. Serdeczne Bóg zapłać!.

 W dni powszednie msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, natomiast w pozostałe dni o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 18.00. W okresie wakacyjnym biuro parafialne czynne tylko w środę i piątek od 15.30 do 16.30.

 W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Brunona i Bonifacego z Kwerfurtu Biskupa i M.

 We wtorek przypada 13. dzień miesiąca lipca, a więc o godz. 20.00 odbędzie się kolejne nabożeństwo fatimskie zakończone Apelem Jasnogórskim, na które serdecznie zapraszamy.

 W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz.17.30, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny przed mszą św. różaniec święty w intencji Ojca Świętego Franciszka i naszej parafii.

 W piątek obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Jest to dzień, w którym jak co roku dziękujemy Maryi za Jej czułą troskę nad nami, a która objawia sie w znaku Szkaplerza Świętego.. W tym dniu nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – koronka po mszy św. o godz. 17.00.

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera szereg ciekawych artykułów wartych przeczytania.

 

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach, urlopach i udającym się na urlop życzymy miłego, słonecznego odpoczynku. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 11 lipca 2021 r.