II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

 Eucharystia jest wspaniałą i niepojętą tajemnicą. Wobec niej możemy stanąć bezradni jak uczniowie, którzy ujrzeli przemienionego i chwalebnego Jezusa. Musimy sobie uświadomić, że Eucharystia jest znakiem i zadatkiem naszego uczestnictwa w życiu wiecznym. Ta świadomość winna nas skłaniać do przemiany życia, aby godnie kroczyć na spotkanie z Panem. Powinno to być dla nas szczególnie ważne teraz, w okresie Wielkiego Postu, kiedy brzmi jeszcze w naszych uszach wezwanie: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”.

 

 Dziś II niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna zaraz po nabożeństwie Gorzkich Żali ok. godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w środę od godz. 15.30 do 16.30, natomiast w piątek od godz. 15.00 do 16.00. Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, w soboty wieczorna o godz. 18.00.

 W tym tygodniu we wtorek spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej różaniec św. w intencji Ojca Świętego i naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

 W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek dla klas młodszych od godz. 16.00. Natomiast w piątek od godz. 16.15 dla klas ósmych i ponadpodstawowych oraz osób starszych. Chorych do zaopatrzenia prosimy o zgłaszanie indywidualne w zakrystii i to w nagłych przypadkach.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w okresie Wielkiego Postu przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45. Natomiast Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, zaś dla starszych i młodzieży w piątek po mszy św. o godz. 17.30.

 W sobotę po mszy św. rano nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny zakończone błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. Natomiast na godz. 10.00 zapraszamy dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii Św.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera ciekawe artykuły oraz specjalny dodatek pt. 5 minut dla Pana Boga.

 W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp Radosławę Wądołowską l. 98 z ul. Wiśniowej, której pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarłą Radosławę, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Miłosierdziu Bożemu.

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom dobrej woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości i za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
 proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 28 lutego 2021 r.