Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 01.01.2023

 Kościół rozradowany przyjściem Pana na ziemię wychwala dziś w swej liturgii odwieczną Mądrość Bożą. Ten, który przychodzi w dziecięcej, niepozornej postaci, to przedwieczny Syn Boży. Mądrość, która wszystko stworzyła. Niech nasze spotkanie z Synem Bożym da nam dziś ducha mądrości w poznaniu Jego samego, niech nam da światłe oczy serca, abyśmy na nowo odkryli, kim jesteśmy w Jezusie Chrystusie.

 Dziś pierwszy dzień Roku Pańskiego 2023, a zarazem Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 9.30, po niej odmówimy litanię do Imienia Jezus, a następne o godz. 11.00, 12.15 i wieczorna o 18.00.

 Od jutra, tj. poniedziałku 2 stycznia, rozpoczniemy sprawowanie mszy św. kolędowych o godz. 17.00, na które serdecznie zapraszamy przynajmniej jedną osobę z danej rodziny. Msza św. danego dnia będzie sprawowana w intencji mieszkańców wyznaczonej ulicy. W dni kolędowe msza św. o godz. 8.00 rano i wieczorna o godz. 17.00. Informujemy Parafian, że biuro parafialne czynne jest tylko w środy i soboty, natomiast sprawy pilnie proszę załatwiać po rannej mszy św.

 W środę pierwsza w tym roku nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia. W piątek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji Uroczystością Trzech Króli. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i 18.00. Po mszy św. o godz. 9.30 nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówienie litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa. Podczas każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy.

 W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Przyszła niedziela będzie drugą miesiąca stycznia. Zbierane ofiary na mszach św. przeznaczone zostaną na ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Ojca z naszej parafii: Maria Dudzińska z ul. Wiejskiej, której pogrzeb odbył się w środę. Zmarłą Marię, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy miłosiernemu Bogu.

 Podajemy program odwiedzin duszpasterskich w naszej parafii na nowy tydzień.

 

 Dzień tygodnia Data Ulice
 

Poniedziałek

 

2 stycznia2023 r.

 

Bukowa, Wierzbowa i Dębowa

Wtorek 3 stycznia 2023 r. Wiśniowa (cała) i przyległe: Różana, Czereśniowa, Kalinowa, Grabowa i Jodłowa
Środa 4 stycznia 2023 r. Piaskowa, Wrzosowa, Kwiatowa, Świerkowa, Brzozowa
Czwartek 5 stycznia 2023 r. Średnia (cała), Orzechowa, Strumykowa i Wyczółkowskiego
Poniedziałek 9 stycznia 2023 r. ul. Leśna (cała) i Błonie, Ks. Jana Pelikanta

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

 ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 1 stycznia 2023 r.