XXVIII Niedziela Zwykła 9.10.2022

Jezus Chrystus przychodzi do człowieka jako sługa. On do końca nas umiłował i z tej miłości do końca rodzi się Eucharystia. Z niej rodzi się doświadczenie męki i śmierci, zapowiedziane przez proroka Izajasza. Z miłości rodzi się Eucharystia! Tylko wtedy sprawowana przez nas Uczta Pana będzie czytelnym znakiem miłości Chrystusa, jeśli znajdzie odzwierciedlenie w postawie służby każdego z nas.

Dziś XXVIII niedziela zwykła. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, podczas której odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom klas trzecich, o 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dziś przypada druga niedziela miesiąca października. Ofiary zebrane na wszystkich mszach św. przeznaczone będą na cele gospodarcze naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, natomiast w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i soboty od 9.00 do 10.00. W biurze parafialnym można składać wypominki za naszych zmarłych. Nie zapominajmy o tych, którzy wyprzedzili nas do wiecznej ojczyzny. Można także rezerwować intencje mszalne na rok przyszły.

Nabożeństwo różańcowe w miesiącu październiku codziennie o godz.17.30; dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.15.

W środę nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.

Czwartek przypada 13. dzień miesiąca października, a zarazem ostanie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które będzie połączone z nabożeństwem różańcowym o godz. 20.00 i zakończone apelem jasnogórskim.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą św. o godz. 16.45. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki.

W przyszłą niedzielę już po raz XXII przeżywać będziemy w Kościele Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Blask prawdy”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W tym dniu zbierane przed kościołem ofiary do puszek przeznaczone będą na tzw. Fundusz Papieski. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę po południu o godz. 16.00 serdecznie zapraszamy Matki Różańcowe na wspólne spotkanie w salce na zapleczu kościoła. .

W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Piotra Milewicza z ul. Dojazd, którego pogrzeb odbył się we wtorek. Zmarłego Piotra, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

 

Solec Kujawski, dnia 9 października 2022 r.