Niedziela Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023

 Uwielbiony Chrystus objawia się uczniom w pierwszym dniu tygodnia, w którym zmartwychwstał i w którym miał zesłać na nich Ducha Świętego. Temu objawieniu towarzyszy zwykle łamanie chleba, przez co uczniowie mają Go rozpoznać. Dzisiaj i my spotykamy się na świętym zgromadzeniu. Chrystus prawdziwie tu obecny łamie dla nas chleb i zaprasza na ucztę.

 Dziś niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. W poniedziałek drugie Święto Zielonych Świąt, czyli Matki Bożej Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00 i 17.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30, a w sobotę od 9.00 do 10.00. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 i 17.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 W środę o godz. 17.30 nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym. Serdecznie zapraszamy. Pół godziny przed mszą św. różaniec św. w intencji Ojca Świętego, naszej diecezji i parafii.

 Od czwartku rozpoczynamy nowy miesiąc czerwiec poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30. W tym dniu obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W szczególny sposób modlić będziemy się w intencji kapłanów. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. W czwartek i piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.

 Koronka do Miłosierdzia Bożego w miesiącu czerwcu połączona z nabożeństwem czerwcowym w każdy piątek po mszy św. o godz. 17.30. W pierwszy piątek w czasie spowiedzi św. odbywać się będzie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny zaraz po rannej mszy św. ok. godz. 8.30.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Serdecznie zapraszamy do lektury zamieszczonych tam artykułów. Dzisiejszy numer zawiera comiesięczny dodatek w postaci małego modlitewnika pt. 5 minut z Panem Bogiem.

 W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w tym dniu kończy się czas Komunii Św. wielkanocnej.

 Powoli zbliżamy się do Uroczystości Najdroższego Ciała i Krwi Pana Jezusa, czyli Bożego Ciała. W związku z powyższym pragniemy poinformować drogich parafian, że w tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie następującą trasą: ul. Zbożową do Leśnej, następnie Leśną w prawo w kierunku Nadleśnictwa do Wiejskiej, potem Wiejską do Polnej i Polną do kościoła. Prosimy o ustawienie IV ołtarzy – na każdej ulicy jeden. Będziemy wdzięczni za zaangażowanie się większej liczby parafian mieszkających na danej części ulicy.

 W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Czesława Żaguń z ul. Wierzbowej, której pogrzeb odbył się w czwartek. Zmarłą Czesławę, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy miłosierdziu Bożemu.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości, za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 28 maja 2023 r.