XXVII Niedziela Zwykła 08.10.2023

Bóg w swojej dobroci od początku zaprasza ludzi do wspólnoty ze sobą. Kościół, ustanowiony przez Jezusa Chrystusa, ma być miejscem wspólnoty, przebaczenia i radości. Dzisiaj Pan Jezus zaprasza nas do wspólnoty ze sobą, zaprasza nas do dwóch stołów: Słowa Bożego i Eucharystii. Otwórzmy nasze serca na Boże słowo i na przeżywanie świętych tajemnic naszego zbawienia.

 

Dziś XXVII niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, podczas której zostaną poświęcone różańce dzieciom mającym przystąpić w maju do I Komunii Św., następna o godz. 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Po południu o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Matek Różańcowych. Serdecznie zapraszamy! Dzisiejsza niedziela jest zarazem drugą niedzielą miesiąca października. Ofiary zbierane w tym dniu na wszystkich mszach św. przeznaczone będą na cele gospodarcze naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.  

W dni powszednie msze św. o godz. 8.00 i 17.00, a w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne w tym tygodniu wyjątkowo czynne będzie w piątek od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok przyszły, można również składać wypominki za zmarłych. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.  

Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz.17.30, w sobotę o godz. 8.00 rano, a dla dzieci dziesiątka różańca w każdy wtorek i czwartek o godz. 16.15.  

Nowenna do MBNP i nabożeństwo różańcowe w środę po mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy. 

Koronka do Miłosierdzia Bożego w miesiącu październiku w każdy piątek przed mszą św. o godz. 16.45. W tym dniu przypada 13. dzień miesiąca października, a zarazem ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które będzie ze względu na porę jesienną zaraz po mszy św. o godz. 17.00. Nabożeństwo różańcowe połączone będzie z nabożeństwem fatimskim. 

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki.  

W przyszłą niedzielę po raz XXIII przeżywać będziemy w Kościele Dzień Papieski; w tym roku pod hasłem – Jan Paweł II – Cywilizacja życia. 

 

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.  

 ks. Jerzy Celkowski
proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 8 października 2023 r.