XXIII Niedziela Zwykła 04.09.2022

 Krzyż Jezusa Chrystusa to szczyt tajemnicy Bożego planu zbawienia. Kościół żyje nim stale. Jest on wyznaniem naszej wiary. W czasie sprawowania Eucharystii poznajemy naukę Krzyża, która jest dla nas mądrością i mocą Bożą.

 

 Dzisiejsza XXIII niedziela zwykła. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, podczas której odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, 12.15 i wieczorna o godz.18.00.

 Okazja do spowiedzi św. zawsze przed mszą św. W dni powszednie msze św. o godz. 8.00 i 17.00, natomiast w soboty wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30. i w sobotę od 9.00 do 10.00. W biurze parafialnym od środy będzie można zamawiać intencje mszalne na rok przyszły.

 W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz.17.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny wcześniej różaniec święty. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po mszy św. o godz. 17.00.

 W czwartek przypada Uroczystość Narodzenia Najśw. Maryi Panny Matki Pięknej Miłości Patronki Diecezji. Główne Uroczystości Odpustowe pod przewodnictwem Ks. Bp. Edwarda Dajczaka z diecezji Koszalińsko Kołobrzeskiej w czwartek o godz. 18.00.

 W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Prosimy o przybycie na to spotkanie przynajmniej jednego z rodziców.

 Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca września. Ofiary zebrane na wszystkich mszach św. przeznaczone będą na cele inwestycyjne naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera nowe ciekawe wiadomości tyczące wiary , kościoła w powszechnego i lokalnego

 W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp Wiesława Wąsickiego zamieszkałego przy ul Strumykowej, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarł także ojciec Ks. Roberta naszego byłego wikariusza śp. Eugeniusz Schwarz , którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.30 na cmentarzu Św. Trójcy w Bydgoszczy. Zmarłych Wiesława, Eugeniusza jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 4 września 2022 r.