XXII Niedziela Zwykła 29.08.2021

 Gromadzimy się razem na sprawowanie Eucharystii w Dniu Pańskim. W tym dniu Chrystus Zmartwychwstał. W tym dniu zesłał na młody Kościół Ducha Świętego. Ten dzień jest dla wyznawców Chrystusa szczególnie święty. Ten dzień jest także czasem szczególnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana na końcu czasów.

 

 Dziś XXII niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Msza św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, a w soboty wieczorna o godz. 18.00.

 Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30, natomiast w piątek od 15.00 do 16.00. Od środy 1 września będzie można zamawiać intencje rok przyszły. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą mszą św.

 We wtorek przypada w naszej diecezji święto – Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego.

 W środę przypada 1 września, a więc rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. z tej okazji będzie sprawowana tego dnia o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy. Spowiedź św. dla naszych dzieci i kandydatów do bierzmowania odbędzie się w I czwartek, tj. 2 września od godz. 15.30. Natomiast dla młodzieży starszej i osób starszych w piątek od godz. 16.00. W środę o godz. 17.00 msza św. z nowenną do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy. Pół godziny przed mszą św. różaniec św.

 W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca września. W piątek pragniemy nawiedzić chorych z okazji I piątku miesiąca. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii lub w biurze parafialnym. W piątek w czasie spowiedzi św. trwać będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godz. 17.00, zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny po mszy św. godz.. 8.00 rano, Serdecznie zapraszamy.

 W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych naszym dzieciom. Serdecznie zapraszamy dzieci z tornistrami.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Czasopismo to zawiera szereg ciekawych artykułów, których lekturę serdecznie polecamy.

 W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku Łucję Lewandowską z ul. Brzozowej, której pogrzeb odbył się w środę, oraz Sławomira Czyża z ul. Leśnej, którego pogrzeb odbył się w piątek. Zmarłych naszych parafian, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 29 sierpnia 2021 r.