V Niedziela Wielkanocna 28.05.2024

Uwielbiony Chrystus objawia się uczniom w pierwszym dniu tygodnia, w którym zmartwychwstał i w którym miał zesłać na nich Ducha Świętego. Temu objawieniu towarzyszy zwykle łamanie chleba, przez co uczniowie mają rozpoznać Jezusa. Dzisiaj i my spotykamy się na świętym zgromadzeniu. Chrystus prawdziwie tu obecny łamie dla nas chleb i zaprasza na ucztę.  

Dziś V niedziela okresu wielkanocnego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00.

Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 i 17.00, w sobotę wieczorna o godz. 18.00.

W poniedziałek przypada Święto św. Katarzyny Sieneńskiej Patronki Europy, a zarazem dzień Męczeństwa Polskiego Duchowieństwa.

W środę rozpoczynamy nowy miesiąc – maj, poświęcony Matce Bożej. Przez cały miesiąc nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Nowenna do MBNP w środę połączona z nabożeństwem majowym. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego, naszej diecezji i naszej parafii.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 16.00, natomiast w piątek pół godziny przed każdą mszą św. i po południu od godziny 17.00 . Chorych nawiedzimy w piątek 3 maja po mszy św. rannej. W sobotę po mszy św. rano nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny zakończone błogosławieństwem Najśw. Sakramentem.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 8.00 rano.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera comiesięczny dodatek w postaci modlitewnika 5 minut z Panem Bogiem.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Andrzeja Peresiaka l. 62 z ul. Wiejskiej, którego pogrzeb odbył się w środę. Zmarłego Andrzeja, jak wszystkich wiernych zmarłych, polećmy miłosiernemu Bogu.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 28 kwietnia 2024 r.