Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 12.05.2024

Uwielbiony Chrystus objawia się uczniom w pierwszym dniu tygodnia, w którym zmartwychwstał i w którym miał zesłać na nich Ducha Świętego. Temu objawieniu towarzyszy zwykle łamanie chleba, przez co uczniowie mają Go rozpoznać. Dzisiaj i my spotykamy się na świętym zgromadzeniu. Chrystus prawdziwie tu obecny łamie dla nas chleb i zaprasza na ucztę.

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a zarazem VII niedziela wielkanocna. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dzieci pierwszokomunijne klas III, które w sobotę po raz pierwszy przystąpiły do stołu Pańskiego, przez cały tydzień (zwany Białym Tygodniem)będą uczestniczyły we mszy św. o godz. 17.00 i nabożeństwie majowym do piątku włącznie.

Nabożeństwo majowe z nowenną do Ducha Św. codziennie o godz. 17.30.

W poniedziałek przypada 13 maja, kolejna rocznica objawień fatimskich. O godz. 20.00 odbędzie się nabożeństwo fatimskie, zakończone Apelem Jasnogórskim.

Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.

W środę o godz. 17.30 nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny wcześniej różaniec św. w intencji Ojca Świętego i naszej parafii.

W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

W miesiącu maju Koronka do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek przed mszą św. o godz. 16.45.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Św.

Dzieci klas IV swoją I rocznicę Komunii Św. przeżywać będą w naszej parafii 16 czerwca podczas mszy św. o godz. 11.00. W tym dniu gościć będziemy w naszej parafii Ks. Biskupa.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Zawiera ona szereg ciekawych artykułów.

W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Barbarę Mazur l. 76 z ul. Polnej, której pogrzeb odbył się w piątek, i Roksanę Jakubowską l. 22, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Zmarłe nasze parafianki – Barbarę i Roksanę, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks.Jerzy Celkowski
proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 12 maja 2024 r.