Niedziela Zesłania Ducha Świętego 5.06.2022

Uwielbiony Chrystus objawia się uczniom w pierwszym dniu tygodnia, w którym zmartwychwstał i w którym miał zesłać na nich Ducha Świętego. Temu objawieniu towarzyszy zwykle łamanie chleba, przez co uczniowie mają Go rozpoznać. Dzisiaj i my spotykamy się na świętym zgromadzeniu. Chrystus prawdziwie tu obecny łamie dla nas chleb i zaprasza na ucztę.

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.

Jutro przypada drugie Święto Zielonych Świąt, czyli Matki Bożej Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00 i 17.00.

Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 i 17.00. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

We wtorek na mszę św. i nabożeństwo czerwcowe oraz katechezę zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

W środę o godz. 17.30 nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem czerwcowym. Serdecznie zapraszamy. Pół godziny przed mszą św. różaniec św. w intencji Ojca Świętego i naszej parafii.

W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu w szczególny sposób modlić będziemy się w intencji kapłanów.

Koronka do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek po mszy św. o godz. 17.30, połączona z nabożeństwem czerwcowym.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Serdecznie zapraszamy do lektury zamieszczonych tam artykułów.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; w tym dniu kończy się czas Komunii Św. wielkanocnej.

Pragniemy poinformować drogich parafian , że w tym roku Procesja Eucharystyczna w Uroczystość Bożego Ciała wyruszy z naszego kościoła ok. godz. 10.15 i przejdzie ulicami: Zbożową, Leśną, Ugory Prostą i Nizinną do kościoła. W tym dniu msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, ok. 11.45 oraz wieczorna o godz. 18.00. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na każdej ulicy oraz udekorowanie trasy procesji.

Przyszła niedziela jest drugą miesiąca czerwca. Ofiary zebrane na mszach św. przeznaczone zostaną na cele gospodarcze naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości, za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 5 czerwca 2022 r.