Niedziela Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021

Uwielbiony Chrystus objawia się uczniom w pierwszym dniu tygodnia, w którym zmartwychwstał i w którym miał zesłać na nich Ducha Świętego. Temu objawieniu towarzyszy zwykle łamanie chleba, przez co uczniowie mają Go rozpoznać. Dzisiaj i my spotykamy się na świętym zgromadzeniu. Chrystus prawdziwie tu obecny łamie dla nas chleb i zaprasza na ucztę.

 

 Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.

 Jutro przypada drugie Święto Zielonych Świąt, czyli Matki Bożej Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00 i 17.00.

 Biuro parafialne czynne w środę i piątek od godz. 15.30 do 16.30. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 i 17.00. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 W środę o godz. 17.30 nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym. Serdecznie zapraszamy. Pół godziny przed mszą św. różaniec św. w intencji Ojca Świętego i naszej parafii.

 W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu w szczególny sposób modlić będziemy się w intencji kapłanów.

 Dzieci klas IV , które w tym roku obchodzą swoją I rocznicę Komunii Świętej, zapraszamy w czwartek na godz. 16.00 do kościoła na spotkanie i spowiedź św. dla nich.

 Koronka do Miłosierdzia Bożego w miesiącu maju w każdy piątek przed mszą św. o godz. 16.45.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Serdecznie zapraszamy do lektury zamieszczonych tam artykułów.

 W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w tym dniu kończy się czas Komunii Św. wielkanocnej.

 

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości, za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

 

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 23 maja 2021 r.