XXII Niedziela Zwykła 03.09.2023

 Krzyż Jezusa Chrystusa to szczyt tajemnicy Bożego planu zbawienia. Kościół żyje nim stale. Jest on wyznaniem naszej wiary. W czasie sprawowania Eucharystii poznajemy naukę Krzyża, która jest dla nas mądrością i mocą Bożą.

 Dziś XXII niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, podczas której odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, następna o 12.15 i wieczorna o godz.18.00. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego będzie sprawowana jutro – w poniedziałek, tj. 4 września, o godz. 8.00.

 Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od 9.00 do 10.00. Msze św. w dni powszednie już wg porządku normalnego, czyli o godz. 8.00 i 17.00, natomiast w soboty o 8.00 i wieczorna o godz. 18.00.

 W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz.17.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny przed mszą św. wspólnie odmówimy różaniec.

 W czwartek 7 września przypada I czwartek miesiąca września. W tym dniu modlimy się o powołania do służby Bożej i Boże błogosławieństwo dla kapłanów.

 W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Pięknej Miłości głównej Patronki naszej Diecezji. Z tej okazji w naszej Katedrze Bydgoskiej będą miały miejsce uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości. Początek o godz. 18.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

 W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas III, które w maju przystąpią do I Komunii Św.

 Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca września. Zebrane na wszystkich mszach św. ofiary przeznaczone będą na cele gospodarcze naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Czasopismo to zawiera szereg ciekawych artykułów, których lekturę serdecznie polecamy.

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 3 września 2023 r.