XX Niedziela zwykła 20.08.2023

Jesteśmy Kościołem, narodem świętym i ludem odkupionym. W Dzień Święty, który jest pamiątką zmartwychwstania Jezusa, gromadzimy się, aby śpiewać Bogu hymn uwielbienia i dziękczynienia za miłość, jaką nam okazał. W tajemnicy tej Eucharystii Pan przeprowadza nas ze śmierci do życia, dlatego odrzućmy zło i stańmy przed nim w pokorze serca.

Dziś XX niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym powodzianom w Słowenii. Wszystkim ofiarodawcom za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

W okresie wakacyjnym w dni powszednie tylko jedna msza św. w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 rano. W pozostałe dni o godz. 17.00, a sobotę o godz. 8.00 rano i o 18.00. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od 9.00 do 10.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

We wtorek przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej.

W środę po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

W czwartek obchodzić będziemy święto św. Bartłomieja Apostoła. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po w piątek mszy św. o godz. 17.00.

W sobotę 26 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej – naszej Matki i Królowej Polski, której obraz znajduje się w naszej świątyni w prezbiterium. Z tej okazji po mszy św. o godz. 8.00 odnowimy Śluby Jasnogórskie. Serdecznie zapraszamy!

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera szereg ciekawych artykułów wartych przeczytania.

Wszystkim odpoczywającym na wakacjach, urlopach życzymy miłego, słonecznego wypoczynku. Czas wakacyjnego odpoczynku jest taką szczególną okazją do zatrzymania się i spojrzenia na swoje życie. Jest także sposobnym czasem, by uwielbiać i dziękować Boga za to, czym nas obdarza – nade wszystko, by dziękować Mu za dar Eucharystii.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do domu Ojca śp. Maria Mikołajczak z ul. Leśnej, Ryszard Tarczewski z ul. Wiejskiej, Andrzej Konopa z ul. Wierzbowej i Jan Kiliański z ul. Siewnej. Zmarłych naszych parafian, jak wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 20 sierpnia 2023 r.