V Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022

 Wielki Czterdziestodniowy Post to święty czas pokuty, czas pracowitego powstania z grzechów i powrotu do Boga. Nasz Pan, pełen miłosierdzia, czeka na nas i przypomina, że musimy pojednać się z Nim i z Kościołem, abyśmy godnie mogli przeżywać Święta Paschalne. Niech czas Wielkiego Postu i naszych rekolekcji wielkopostnych jeszcze bardziej nas zbliży do Boga!

 Dziś V niedziela Wielkiego Postu, którą to niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Dziś msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna ok. godz.18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Dziś przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 W dni rekolekcyjne msze św. z nauką w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00, zaś w poniedziałek po mszy św. nauka stanowa dla matek, a we wtorek dla ojców. W te dni po południu o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i od godz. 15.00 do 18.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Natomiast w czwartek okazja do spowiedzi od 18.00 do godz. 20.00. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w środę od 15.00 do 16.00 i sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00. W środę nowenna do MBNP na zakończenie adoracji połączona z różańcem św. Różaniec święty o godz. 17.15.

 W czwartek przypada I czwartek miesiąca kwietnia. W tym dniu modlimy się o powołania do służby Bożej w Kościele.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą św. o godz. 16.45. Msza św. o godz. 17.00, natomiast Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.00, a dla starszych o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie tych, którzy dotychczas nie mogli w nim uczestniczyć.

 W przyszłą sobotę 9 kwietnia przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Rozpocznie się ona po mszy św. o godz. 8.00 rano i trwać będzie do godz. 17.30 O tej godzinie nastąpi zakończenie adoracji i wieczorna msza św. Serdecznie zapraszamy do indywidualnej adoracji.

 Przyszła niedziela, zwana palmową, jest pamiątką wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Święcenie palm będzie miało miejsce na wszystkich mszach św. Na mszę św. o godzinie 11.00 zapraszamy dzieci z gałązkami palmowymi. Uczestniczyć będą one w uroczystości upamiętniającej wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca kwietnia zbierane ofiary przeznaczone będą na zapłacenie ogrzewania naszej świątyni parafialnej za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 Chorych pragniemy nawiedzić z posługą sakramentalną wielkanocną w Wielki Poniedziałek, tj. 11 kwietnia, w godzinach porannych. Prosimy o zgłaszanie chorych indywidualnie w biurze parafialnym lub w zakrystii. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.

 W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Urszulę Piotrowską, której pogrzeb odbył się w piątek. Zmarłą Urszulę, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom obchodzącym swoje imieniny życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.ks

kan. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 3 kwietnia 2022 r.