Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022

 Uwielbiony Chrystus objawia się uczniom w pierwszym dniu tygodnia, w którym zmartwychwstał i w którym miał zesłać na nich Ducha Świętego. Temu objawieniu towarzyszy zwykle łamanie chleba, przez co uczniowie mają Go rozpoznać. Dzisiaj i my spotykamy się na świętym zgromadzeniu. Chrystus prawdziwie tu obecny łamie dla nas chleb i zaprasza na ucztę.

 Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a zarazem VII Niedzielę Wielkanocną. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Nabożeństwo majowe z nowenną do Ducha Świętego do wtorku włącznie o godz. 17.30.

 Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 i 17.00, a w sobotę o godz. 18.00.

 We wtorek na mszę św. i nabożeństwo majowe oraz katechezę zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 W środę rozpoczynamy nowy miesiąc czerwiec, a więc i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. W środę o godz. 17.30 nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem czerwcowym. Serdecznie zapraszamy. Pół godziny przed mszą św. odmówimy tego dnia różaniec św. w intencji Ojca Świętego i naszej parafii.

 W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godziny 16.00. Chorych do zaopatrzenia prosimy zgłosić w zakrystii.

 Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45. W sobotę po mszy św. rano nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny zakończone błogosławieństwem Najśw. Sakramentu.

 W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera szereg ciekawych artykułów, ale oprócz tego specjalny dodatek w postaci małego modlitewnika na miesiąc czerwiec pt. 5 minut z Panem Bogiem.

 W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy z naszej wspólnoty parafialnej na miejsce wiecznego spoczynku śp. Ryszarda Majkę z ul. Skośnej, którego pogrzeb odbył się w środę. Zmarłego Ryszarda, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy miłosiernemu Bogu.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

 ks. kan. Jerzy Celkowski
 proboszcz

Solec Kujawski, dnia 29 maja 2022 r.