III Niedziela Zwykła 22.01.2023

 Człowiek został stworzony przez Boga po to, aby był szczęśliwy. Mimo to widzimy na ziemi tak wielu ludzi nieszczęśliwych, pokrzywdzonych, cierpiących, smutnych. Nie myślimy jednak, że Bóg, który jest miłosiernym Ojcem, zapomniał o swych dzieciach i ich przeznaczeniu. To właśnie do takich ludzi posłał Swego Jedynego Syna, Jezusa. On przywraca niewidomym wzrok, podnosi poniżonych, ochrania sieroty i wdowy, ratuje uciśnionych, karmi głodnych, pociesza strapionych, leczy chorych. Sam oczekuje od nich tylko wiary i zaufania.

 Trwamy w Tygodniu Wspólnych Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia.

Dziś przeżywamy III niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy! Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od godz. 9.00 do 10.00 Natomiast sprawy nagłe proszę załatwiać po każdej mszy św.

 W środę nowenna do MBNP połączona ze mszą św. o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej różaniec święty. W tym dniu obchodzić będziemy Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,

 W czwartek przypada 80. r. męczeńskiej śmierci naszego patrona Bł. Michała Kozala Bp. i M. W tym dniu zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem Bł. Michała Kozala Bp. i M. Za jego wstawiennictwem modlić się będziemy o potrzebne łaski dla naszej parafii i o powołania do służby Bożej. W tym dniu na mszę św. i katechezę zapraszamy młodzież klas VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

 W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego po mszy św. o godz. 17.00. W sobotę przeżywać będziemy wspomnienie św. Tomasza z Akwinu Kapłana i Doktora Kościoła.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera ciekawe artykuły godne przeczytania. Informujemy, że od 1 stycznia br. otrzymujemy jako parafia tylko 10 egzemplarzy tego czasopisma. Przewodnik… z dodatkiem 5 minut dla Pana Boga od przyszłej niedzieli będzie w cenie 10 zł.

 W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej parafii śp. Filipa Juraszka l. 36 z ul. Prostej, którego pogrzeb odbył się we wtorek. Zmarłego Filipa, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy miłosiernemu Bogu.

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom pragniemy podziękować za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za uczestnictwo w mszach i nabożeństwie kolędowym w naszym kościele, za złożone ofiary na potrzeby kościoła. Składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 22 stycznia 2023 r.