II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 03.01.2021

 Kościół rozradowany przyjściem Pana na ziemię wychwala dziś w swej liturgii odwieczną Mądrość Bożą. Ten, który przychodzi w dziecięcej, niepozornej postaci, to przedwieczny Syn Boży. Mądrość, która wszystko stworzyła. Niech nasze spotkanie z Synem Bożym da nam dziś ducha mądrości w poznaniu Jego samego, niech nam da światłe oczy serca, abyśmy na nowo odkryli, kim jesteśmy w Jezusie Chrystusie.

 Dziś II niedziela po Narodzeniu Pańskim. Msze św. o stałych godzinach, czyli o 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00.

 Od poniedziałku 4 stycznia rozpoczniemy sprawowanie mszy św. kolędowych o godz. 17.00, na które serdecznie zapraszamy przynajmniej jedną osobę z danej rodziny. Msza św. danego dnia będzie sprawowana w intencji mieszkańców wyznaczonej ulicy. W dni kolędowe msza św. o godz. 8.00 rano i wieczorna o godz. 17.00. Informujemy Parafian, że biuro parafialne czynne jest tylko w środy i piątki, natomiast sprawy pilnie proszę załatwiać po rannej mszy św.

 W środę przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną w tradycji Uroczystością Trzech Króli. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Podczas każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, którą naznaczymy drzwi naszych domów. Po mszy św. o godz. 9.30 pierwsza w tym roku nowenna do MBNP. Serdecznie zapraszamy

 W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Przyszła niedziela będzie drugą miesiąca stycznia. Ofiary zebrane na mszach św. przeznaczone zostaną na ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Ojca z naszej parafii: Piotr Ciesiński z ul. Strumykowej, Jolanta Siekierska z ul. Piaskowej oraz Barbara Marciniak z ul. Wiśniowej, których pogrzeby odbyły się w ubiegłym tygodniu. Zmarłych naszych parafian, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy miłosiernemu Bogu.

 Podajemy program mszy św. kolędowych w naszej parafii od poniedziałku do piątku z wyjątkiem środy.

Dzień tygodnia Data Ulice
Poniedziałek 4 stycznia2021 r. Bukowa, Wierzbowa i Dębowa
Wtorek 5 stycznia 2021 r. Wiśniowa (cała) i przyległe: Różana, Czereśniowa, Kalinowa, Grabowa i Jodłowa
Czwartek 7 stycznia 2021 r. Piaskowa, Wrzosowa, Kwiatowa, Świerkowa, Brzozowa
Piątek 8 stycznia 2021 r. Średnia (cała), Orzechowa, Strumykowa i Wyczółkowskiego
Poniedziałek 11 stycznia 2021 r. Leśna (numery parzyste i nieparzyste) oraz ul. Błonie

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

kan. Jerzy Celkowski
proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 3 stycznia 2021 r.