XVIII Niedziela Zwykła 01.08.2021

 Bóg nieustannie gromadzi swój lud, aby na całej ziemi składał Mu ofiarę czystą. Kiedy dzisiaj wspólnie sprawujemy Eucharystię, sam Pan przeprowadza nas ze śmierci do nowego życia. Stańmy przed Nim w prawdzie i pokorze, a dostąpimy Jego miłosierdzia.

 

 Dziś przeżywamy XVIII niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Dziś zgodnie z zapowiedzią przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na poszkodowanych powodzian.

 W poniedziałek 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki to pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania Wiary, sakramentalna spowiedź i przystąpienie do Komunii Św. oraz modlitwa w intencji Ojca Świętego; wykluczone jakiekolwiek przywiązanie do grzechu.

 W tym tygodniu msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 rano, natomiast w pozostałe dni wyjątkowo o godz. 8.00 rano i 17.00, a w sobotę o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30, natomiast w piątek od 15.00 do 16.00. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą mszą św.

 Nowenna do MBNP w środę po mszy św. o godz. 17.00. Pół godziny przed mszą św. różaniec święty w intencji Ojca Św. Franciszka i naszej parafii.

 W czwartek przypada I czwartek miesiąca sierpnia. W tym dniu modlimy się o powołania do służby Bożej w Kościele i Boże bł. dla kapłanów. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30.

 W piątek 6 sierpnia przeżywamy w Kościele Święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. W czasie spowiedzi św. adoracja zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Bardzo serdecznie proszę o potwierdzenie nawiedzenia chorych.

 W sobotę przypada I sobota miesiąca sierpnia poświęcona Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny rano po mszy św. o godz. 8.00.

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera szereg ciekawych artykułów wartych przeczytania.

 Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca sierpnia. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach lub udającym się na wakacje, urlopy życzymy miłego, słonecznego wypoczynku.

ks. kan. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 1 sierpnia 2021 r.