VII Niedziela Zwykła 20.02.2022

 Będąc świadomymi tego, że jesteśmy jak trędowaci, błagający Chrystusa o uzdrowienie, przychodzimy na Eucharystię, aby karmić się Jego Słowem i Ciałem. To tutaj Jezus miłosiernie zwraca się do nas z łaską i mówi: „Bądź uzdrowiony!”. Należąc do świętych i wezwanych do czynienia wszystkiego w imię Boże i ku Jego chwale, wyznajemy grzechy, aby godnie uczestniczyć w liturgii Chrystusowego miłosierdzia.

 Dziś VII niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, natomiast w soboty wieczorna o godz. 18.00.

 Biuro parafialne tym tygodniu czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od 9.00 do 10.00.

 We wtorek przypada Święto Katedry Św. Piotra i Pawła .

 W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Św. i naszej parafii. W tym dniu przypada wspomnienie Św. Polikarpa Bp i M .

 Młodzież z klas ponadpodstawowych, która pragnie w tym roku przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy we wtorek, zaś młodzież z klas VIII w czwartek na mszę św. o godz. 17.00 i katechezę. Obecność obowiązkowa.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. wieczornej o godz. 17.00.

 W sobotę, tj. 26 lutego, na godz. 10.00 zapraszamy dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Św.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki, do wnikliwej lektury zwartych w niej artykułów oraz do pogłębionej refleksji.

 W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg do wieczności śp. Grzegorza Kopczyńskiego z ul. Jesionowej, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarłego Grzegorza, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy miłosiernemu Bogu.

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary złożone na potrzeby kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

 ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 20 lutego 2022 r.