XV Niedziela Zwykła 16.07.2023

Rozpoczynając kolejny tydzień, gromadzimy się przy stole Eucharystii jako wspólnota ludu Bożego. Jesteśmy przeznaczeni przez Boga, abyśmy się stali podobni do Jezusa Chrystusa, Jego Syna. To podobieństwo nosimy w sobie już od dnia naszego chrztu, kiedyś jednak będziemy uczestniczyć na zawsze w Jego chwale i będziemy do Niego podobni.

 Dziś XV niedziela zwykła, a zarazem dziś przypada wspomnienie ku czci Matki Bożej z Góry Karmel. Jest to dzień, w którym jak co roku dziękujemy Maryi za Jej czułą troskę nad nami, a która objawia się w znaku Szkaplerza Świętego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15. i wieczorna o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. W dni powszednie msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, natomiast w pozostałe dni o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00 rano i 18.00.

 Biuro parafialne czynne tylko w środę od 15.30 do 16.30 i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

 W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz.17.30, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny wcześniej różaniec święty.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 17.00. W sobotę przypada Święto św. Marii Magdaleny.

 Informujemy, że w środę, tj. 26 lipca, przeżywać będziemy w naszej parafii doroczną Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po mszy św. o godz. 9.00 i trwać będzie do wieczornej mszy św. do godz. 17.00. Serdecznie zapraszam już dziś do udziału w adoracji. Tak zaplanujmy sobie czas, abyśmy mogli kilka chwil spędzić na prywatnej adoracji.

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera szereg ciekawych artykułów wartych przeczytania.

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach, urlopach i udającym się na urlop życzymy miłego, słonecznego odpoczynku. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 16 lipca 2023 r.