IV Niedziela Adwentu 18.12.2022

 Kończy się czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Kończy się czas adwentu. Dzisiaj już czwarta niedziela. W tych ostatnich dniach w sposób szczególny przewodzi nam Matka Mesjasza – Maryja. Droga wiary i czynnej miłości bliźniego prowadzi ją w góry, do domu Elżbiety i Zachariasza. Wiedzie Ją tam na narodziny Zbawiciel. On nas też przywiódł tutaj, do tego kościoła. Poddajmy się jego zbawczemu działaniu.

 Dziś IV, a zarazem ostatnia niedziela czasu adwentowego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna o godz.18.00. Okazja do spowiedzi św. poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek od godz. 16.30 do 17.00. Natomiast w środę okazja do spowiedzi św. będzie od 18.00 do 20.00.

 Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie tylko w środę od 15.30 do 16.30. Natomiast w pozostałe dni sprawy pilne proszę załatwiać po mszy św. rano. Ostatnie roraty w tym adwencie w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.

 W poniedziałek 19 grudnia po mszy św. rano nawiedzimy chorych na indywidualne zaproszenie. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 W środę nowenna do MBNP po mszy św. o godz. 17.00. Wcześniej przed mszą św. różaniec św. w intencji Ojca Świętego i naszej wspólnoty parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

 W sobotę przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Msza św. koncelebrowana tylko o godz. 8.00 rano. Nie będzie mszy św. wieczornej. W tym roku w naszym kościele pasterka tylko jedna – o godz. 22.00. Kwadrans wcześniej będzie miało miejsce poświęcenie żłóbka, choinek oraz iluminacji świetlnych.

 W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w ciągu dnia o godz. 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00.

 W drugie Święto Bożego Narodzenie obchodzić będziemy święto Św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego, tj. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz.18.00. W tym dniu po południu w naszym kościele o godz. 14.30 odbędzie się rodzinne śpiewanie kolęd przy żłóbku. Serdecznie zapraszamy nasze rodziny z dziećmi na to nabożeństwo kolędowe.

 W zakrystii można nabywać opłatki na nasz stół wigilijny. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej zatytułowanej Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy świąteczny numer zawiera szereg ciekawych artykułów.

 W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynki śp Henryka Radeckiego z ul. Nadbornej, którego pogrzeb odbył się w czwartek. Zmarłego Henryka jak i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary złożone na potrzeby kościoła, za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz        

Solec Kujawski, dnia 18 grudnia 2022 r.