XIX Niedziela Zwykła 07.08.2022

 Jesteśmy Kościołem, narodem świętym i ludem odkupionym. W Dzień Święty, który jest pamiątką zmartwychwstania Jezusa, gromadzimy się, aby śpiewać Bogu hymn uwielbienia i dziękczynienia za miłość, jaką nam okazał. W tajemnicy tej Eucharystii Pan przeprowadza nas ze śmierci do życia, dlatego odrzućmy zło i stańmy przed Nim w pokorze serca.

 

 Dziś XIX niedziela zwykła w roku liturgicznym. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. W czasie wakacyjnym w dni powszednie tylko jedna msza św. w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz. 8.00 rano, w pozostałe dni o godz. 17.00, natomiast w sobotę wieczorna o godz. 18.00. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 We wtorek obchodzić będziemy święto Św. Benedykty od Krzyża Dziewicy i Męczennicy, Patronki Europy.

 W środę przeżywać będziemy święto św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika. Po mszy św. o godz. 17.30 nowenna do MBNP. Pół godziny przed mszą św. różaniec św. w intencji Ojca Św. i naszej parafii.

 W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po mszy św. o godz. 17.00.

 W sobotę przypada 13. dzień miesiąca sierpnia, a więc kolejne nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00 zakończone Apelem Jasnogórskim, na które serdecznie zapraszamy.

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Skorzystajmy z okazji do pogłębionej lektury artykułów o tematyce religijnej.

 Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca sierpnia. Ofiary zebrane na mszach św. przeznaczone będą na cele inwestycyjne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bożenę Graczyk z ul. Jesionowej, Dariusza Tołoczko z ul. Wrzosowej oraz Anettę Szwejk z ul. Brzozowej. Zmarłych naszych parafian, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom przybyłym do naszej parafii, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach, urlopach i udającym się na urlop życzymy miłego, słonecznego odpoczynku.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 7 sierpnia 2022 r.