Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 04.04.2021

 W radosnym czasie wielkanocnym wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom życzymy głębokiego przeżycia Tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego oraz przyjęcia do serc radości, a do życia codziennego odwagi i mocy w dawaniu świadectwa chrześcijańskiego. Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie dla nas nadzieją i światłością, która nigdy nie gaśnie! Po dniach Wielkiego Tygodnia przychodzi ten dzień – radosny i wspaniały. Dzień, w którym Kościół woła: Chrystus Zmartwychwstał! Śmierć nie zamknęła Jego życia; oto stargał więzy śmierci i żyje.

 

 Chrystus Zmartwychwstał. W wielkanocny poranek światło zwyciężyło ciemności i na przekór cierpieniu nastała głęboka radość. Ta niepojęta prawda przekazywana z ust do ust przez pierwszych świadków radosnej nowiny, rozbrzmiewa w Kościele już od ponad dwudziestu wieków. Zmartwychwstały Chrystus żyje w swoim Kościele.

 Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna o godz. 7.00, następne msze św. o 9.30, 11.00, 12.15. i wieczorna o godz. 18.00. Jutro poniedziałek w oktawie wielkanocnej, czyli drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00.

 Od jutra, czyli od poniedziałku wielkanocnego, osiem kolejnych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę wielkanocną. Zatem w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych. Biuro parafialne ze względu na pandemię czynne tylko w środę i piątek od godz. 15.30 do 16.30. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 rano, a wieczorna o godz. 17.00.

 W środę po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy. Pół godziny wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego i naszej parafii.

 W najbliższy piątek, tj. 9 kwietnia, w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Rozpocznie się ona mszą św. o godz. 8.00 rano i trwać będzie do wieczornej Eucharystii. Pół godziny wcześniej przed wieczorną Eucharystią nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwy na zakończenie adoracji.

 W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w naszej parafii po południu o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

 W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg do siebie śp. Władysławę Magda z ul. Zbożowej, której pogrzeb odbył się we wtorek, oraz Leszka Pruska z ul. Jaśminowej, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Zmarłych naszych parafian, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy miłosiernemu Bogu.

 Za przeżyte na modlitwie dni Triduum Paschalnego, jak i Święta Zmartwychwstania Pańskiego, za otwarte serca, ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego oraz zadbanie o świąteczny wystrój naszej świątyni składamy serdecznie podziękowanie staropolskim „Bóg zapłać!”. Solenizantom nowego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. kan. Jerzy Celkowski
 proboszcz        

Solec Kujawski, Wielkanoc 2021 r.