XIV Niedziela Zwykła 09.07.2023

 Z radością sławcie Boga… cześć Mu wspaniałą oddajcie”. Podejmując to wołanie, stajemy, aby składać Bogu dziękczynienie i uwielbienie za dar naszego powołania. Prosimy Pana, aby uzdolnił nas do dawania świadectwa, że jesteśmy chrześcijanami, że wierzymy w Jezusa Chrystusa.

 Rozpoczęliśmy wakacje. To czas letniego wypoczynku. Wykorzystajmy dobrze ten dar od Pana i nie zapominajmy w tym czasie o Panu Bogu, o codziennej modlitwie, o niedzielnej i świątecznej mszy św., jak również o lekturze prasy i literatury religijnej.

 Dziś XIV niedziela zwykła. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00.

 Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca lipca. Zbierane ofiary na wszystkich mszach świętych przeznaczone będą na cele inwestycyjne naszego kościoła parafialnego. Za złożone na ten cel ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Przez cały miesiąc lipiec i sierpień w dni powszednie tylko jedna msza św. w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 ranno, natomiast w pozostałe dni o godz. 17.00, w sobotę zaś o godz. 8.00 i 18.00. W okresie wakacyjnym biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od 9.00 do 10.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 W środę o godz. 17.00 msza św. połączona z nowenną do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny wcześniej różaniec święty.

 W czwartek przypada 13. dzień miesiąca lipca, czyli kolejna rocznica objawień fatimskich, a więc o godz. 20.00 odbędzie się trzecie w tym roku nabożeństwo fatimskie zakończone Apelem jasnogórskim, na które serdecznie zapraszamy.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. o godz. 17.00.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera szereg ciekawych artykułów, w tym również informację o konsekracji naszego kościoła. Zachęcamy do lektury.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach lub udającym się na wakacje, urlopy życzymy miłego, słonecznego wypoczynku.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 9 lipca 2023 r.