XIII Niedziela Zwykła 02.07.2023

 Z radością sławcie Boga… cześć Mu wspaniałą oddajcie!”. Podejmując to wołanie, stajemy, aby składać Bogu dziękczynienie i uwielbienie za dar naszego powołania. Prosimy Pana, aby uzdolnił nas do dawania świadectwa, że jesteśmy chrześcijanami, że wierzymy w Jezusa Chrystusa.

 Rozpoczęliśmy wakacje. To czas letniego wypoczynku. Wykorzystajmy dobrze ten dar od Pana i nie zapominajmy w tym czasie o Bogu, o codziennej modlitwie, o niedzielnej i świątecznej mszy św., jak również o lekturze prasy i literatury religijnej.

 Dziś przeżywamy trzynastą niedzielę zwykłą. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Przez cały miesiąc lipiec i sierpień w dni powszednie tylko jedna msza św. w poniedziałek i wtorek o godz.

8.00 rano, natomiast w pozostałe dni o godz. 17.00, w sobotę zaś o godz. 8.00 i 18.00. W okresie wakacyjnym biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę 9.00 do 10.00 Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

 W poniedziałek przypada święto św. Tomasza Apostoła.

 W środę o godz. 17.00 msza św. połączona z nowenną do MBNP, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Pół godziny wcześniej różaniec święty.

 W czwartek przypada wspomnienie bł. Marii Teresy Leduchowskiej.

 W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca lipca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz.16.00. W czasie spowiedzi od godziny 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.00 W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przed mszą św. Serdecznie zapraszamy!

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer zawiera wiele artykułów, których lekturę polecamy.

 Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca lipca. Ofiary zebrane na mszach św. przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach lub udającym się na wakacje, urlopy życzymy miłego, słonecznego wypoczynku.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 2 lipca 2023 r.