IX Niedziela Zwykła 02.06.2024

Przez wiarę jesteśmy wezwani do naśladowania Chrystusa i dawania o Nim świadectwa, aby inni uwierzyli, że zbawienie, jakie dał nam Bóg, dotarło do całego świata. Naśladować Jezusa Chrystusa oznacza wziąć krzyż swoich codziennych obowiązków i iść drogą, która wskazuje nam Zbawiciela. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym stajemy przy ołtarzu, aby moc Eucharystii uczyniła nas apostołami Chrystusa, Syna Bożego.

Dziś przeżywamy IX niedzielę zwykłą w oktawie Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła codziennie o godz. 17.30.

Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, a w soboty wieczorna o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Biuro parafialne czynne środę od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.

W środę nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną o godz. 17.30. Pół godziny przed mszą św. różaniec święty w intencji Ojca Świętego Franciszka, naszej diecezji i naszej parafii. W środę na godz. 18.00 zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. Natomiast w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.15. zapraszamy rodziców tej młodzieży na spotkanie do kościoła.

W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca czerwca. Okazja do spowiedzi św. w te dni od godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!

W czwartek zakończenie oktawy Najdroższego Ciała i Krwi Pańskiej. Po procesji poświęcenie wianków uplecionych z tegorocznych kwiatów i ziół.

W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu w czasie nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa zostanie odmówiony akt zadośćuczynienia, a po nim nastąpi procesja eucharystyczna. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek przed mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę obchodzić będziemy Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Przyszła niedziela jest drugą miesiąca czerwca. Zbierane ofiary na mszach św. przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.

W niedzielę 16 czerwca gościć będziemy w naszej parafii Ks. Bp. Diecezjalnego Krzysztofa Włodarczyka, który dokona kanonicznej wizytacji naszej parafii, przewodniczyć będzie uroczystościom odpustowym oraz udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Program tych uroczystości podamy w przyszłą niedzielę 9 czerwca.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz      

Solec Kujawski, dnia 2 czerwca 2024 r.