XVI Niedziela Zwykła 23.07.2023

 Rozpoczynając kolejny tydzień, gromadzimy się przy stole Eucharystii, jako wspólnota ludu Bożego. Jesteśmy przeznaczeni przez Boga, abyśmy się stali podobni do Jezusa Chrystusa, Jego Syna. To podobieństwo nosimy w sobie już od dnia naszego chrztu, kiedyś jednak będziemy uczestniczyć na zawsze w Jego chwale i będziemy do Niego podobni.

 

 Dziś XVI niedziela zwykła. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15. i wieczorna o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. zawsze przed mszą św. W dni powszednie msza św. w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, natomiast w pozostałe dni o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00 rano i 18.00.

 Biuro parafialne czynne tylko w środę wyjątkowo ze względu na adorację od 15.00 do 16.00 i sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

 W poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie św. Kingi dziewicy.

 We wtorek obchodzić będziemy święto św. Jakuba Apostoła, jak również wspominać będziemy św. Krzysztofa – patrona naszego Ks. Bp. Diecezjalnego Krzysztofa. W tym dniu w szczególny sposób będziemy pamiętali o Nim w naszych modlitwach. Św. Krzysztof jest także patronem motocyklistów i automobilistów. Z tej okazji w przyszłą niedzielę po każdej mszy świętej odbędzie się poświęcenie wszelkich pojazdów mechanicznych. Serdecznie zapraszamy!

 W środę, tj. 26 lipca, przypada wspomnienie Św. Joachima i Anny rodziców Najśw. Maryi Panny. W tym dniu przeżywać będziemy w naszej parafii doroczną całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona mszą św. o godz. 9.00 i trwać będzie do wieczornej mszy św. do godz. 17.00. Serdecznie zapraszam już dziś do udziału w adoracji. Tak zaplanujmy sobie czas, abyśmy mogli kilka chwil spędzić na prywatnej adoracji. W tym dniu nowenna do MBNP przed mszą św. o godz.16.30, na zakończenie adoracji. O godz. 16.00 różaniec święty.

 W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po mszy św. o godz. 17.00.

 Przeżywamy wakacje – czas letniego wypoczynku. Wykorzystajmy dobrze ten dar od Pana i nie zapominajmy w tym czasie o Panu Bogu, o codziennej modlitwie, o niedzielnej i świątecznej mszy św., jak również o lekturze prasy i literatury religijnej. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.

 

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach, urlopach i udającym się na urlop życzymy miłego, słonecznego odpoczynku. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 23 lipca 2023 r.