Uroczystość Najświętszej Trójcy 12.06.2022

Dziś w szczególny sposób wyznajemy największą tajemnicę wiary chrześcijańskiej – tajemnicę Trójjedynego Boga; Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Bóg niezbadany w swoich drogach i niezgłębiony w tajemnicy swojego wewnętrznego życia, objawia nam Siebie w Tym, kogo posłał na świat, w swym Synu Jednorodzonym – Jezusie Chrystusie. Duch Święty, Trzecia Osoba Trójcy, zespala w miłości Ojca i Syna.

Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze św. o godz. 7.30, 9.30,11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. W dniu dzisiejszym kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Dzisiejsza niedziela jest drugą niedzielą miesiąca czerwca. Ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na cele gospodarcze naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

Msze św. w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.00, w soboty o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i w sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00.

W poniedziałek przypada 13. dzień miesiąca czerwca, kolejna rocznica objawień fatimskich. O godz. 20.00 odbędzie się nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem czerwcowym, zakończone Apelem Jasnogórskim.

We wtorek przypada Uroczystość Bł. Michała Kozala Bp. i M., patrona naszej świątyni i całej wspólnoty parafialnej. Odpust parafialny przeżywać będziemy w przeszłą niedzielę 19 czerwca podczas mszy św. o godz. 12.15. Serdecznie zapraszamy parafian do licznego uczestnictwa we mszy św. odpustowej. We wtorek na mszę św. i nabożeństwo zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

W środę po mszy św. o godz.17.30 nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem czerwcowym, na które serdecznie zapraszamy. Pół godziny wcześniej różaniec święty w int. Ojca Świętego Franciszka i naszej parafii.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. W tym roku procesja wyruszy z naszego kościoła ok. godz. 10.15 i przejdzie ulicami: Zbożową, Leśną, Ugory, Prostą i Nizinną do kościoła. W tym dniu msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, ok. 11.45 oraz wieczorna o godz. 18.00. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na każdej ulicy oraz udekorowanie trasy procesji. Bardzo serdecznie prosimy panów, jak w roku ubiegłym, do niesienia baldachimu. Przez cały tydzień w oktawie po mszy św. o godz. 17.00 procesja z Najświętszym Sakramentem. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków, zaś chłopców w albach do udziału w procesji.

Koronka do Miłosierdzia w piątek po mszy św. odprawiona razem z nabożeństwem czerwcowym. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki.

W ubiegłym tygodniu odwołał Pan Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Ewę Jędrzejewską, l. 56, z ul. Modrzewiowej. Zmarłą Ewę, jak i wszystkich wiernych zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz

Solec Kujawski, dnia 12 czerwca 2022 r.