VI Niedziela Wielkanocna 14.05.2023

 Niedziele Okresu Wielkanocnego w różnoraki sposób naświetlają nam tajemnicę naszego Odkupiciela, Jezusa Chrystusa. Dziś Jezus jest nazwany krzewem winnym, a my — Jego uczniowie — jesteśmy latoroślami. Przez chrzest zespoliliśmy się z Nim w jedno; Eucharystia tę więź umacnia i pogłębia.

 Dziś VI niedziela wielkanocna. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.15 i wieczorna o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe w niedzielę i dni powszednie o godz. 17.30. Wczoraj dzieci klas trzecich naszej parafii po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, przyjmując Pana Jezusa do swego serca. Od dziś przeżywają swój tzw. biały tydzień, uczestnicząc codziennie we mszy św. i nabożeństwie majowym. Dziś przypada druga niedziela miesiąca maja. Ofiary zebrane na mszach św. przeznaczone będą na zapłacenie ostatniego rachunku za ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Biuro parafialne czynne w środę od godz. 15.30 do 16.30 i sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Msze św. w dni powszednie o godzinie 8.00 i 17.00, natomiast w sobotę wieczorna o godz. 18.00.

 W poniedziałek, wtorek i środę przeżywać będziemy Dni Krzyżowe, podczas których będziemy modlić się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. We wtorek obchodzić będziemy Święto Św. Andrzeja Boboli Kapłana i Męczennika Patrona Polski.

 Nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym w środę po mszy św. o godz.17.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Świętego, naszej diecezji bydgoskiej oraz naszej parafii.

 W ciągu całego roku w każdy czwartek odmawiany jest różaniec i modlitwy o powołania: rano pół godziny przed mszą św. Natomiast w miesiącu maju i czerwcu w każdy czwartek pół godziny przed wieczorną mszą św.. Serdecznie zapraszamy wiernych, jak i członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań, do wspólnej modlitwy w tych intencjach.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w miesiącu maju w każdy piątek przed mszą św. wieczorną o godz. 16.45. W piątek w połączeniu z nabożeństwem majowym rozpoczniemy Nowennę do Ducha Św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 W przyszłą niedzielę 21 maja podczas mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas IV przeżywać będą swoją I rocznicę przyjęcia Komunii Świętej. Z tej okazji serdecznie zapraszamy te dzieci w czwartek 18 maja na próbę i do spowiedzi św. o godz. 16.00. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Zawiera ona szereg ciekawych artykułów.

 Parafianom za wielkie i otwarte serce, a także Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, za przejawy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 14 maja 2023 r.