V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023

 Wielki Czterdziestodniowy Post to święty czas pokuty, czas pracowitego powstania z grzechów i powrotu do Boga. Nasz Pan, pełen miłosierdzia, czeka na nas i przypomina, że musimy pojednać się z Nim i z Kościołem, abyśmy godnie mogli przeżywać Święta Paschalne. Niech czas Wielkiego Postu i naszych rekolekcji wielkopostnych jeszcze bardziej nas zbliży do Boga!

 Dziś V niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 dla dzieci, 12.15 i wieczorna ok. godz.18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Dziś przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!.

 Biuro parafialne czynne w środę od 15.30 do 16.30 i sobotę od godz. 9.00 do godz. 10.00. W środę nowenna do MBNP połączona z Eucharystią o godz. 17.00. Wcześniej różaniec święty w intencji Ojca Św., naszej diecezji bydgoskiej i naszej parafii o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed każdą mszą św. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

 W czwartek dzień naszej spowiedzi św. wielkanocnej. Okazja do spowiedzi będzie przed południem od 9.00 do 10.00 i wieczorem po mszy św. od 18.00 do godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tego sakramentu. Będą również zaproszeni księża z sąsiednich parafii.

 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą św. o godz. 16.45. Msza św. o godz. 17.00, natomiast Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.00, a dla starszych o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie tych, którzy dotychczas nie mogli w nim uczestniczyć.

 W sobotę przypada I sobota miesiąca kwietnia, a więc dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny rano po mszy św. Serdecznie zapraszamy.

 Przyszła niedziela, zwana palmową, jest pamiątką wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Tą niedzielą rozpoczniemy w Kościele Wielki Tydzień. Święcenie palm będzie miało miejsce na wszystkich mszach św. Na mszę św. o godzinie 11.00 zapraszamy dzieci z gałązkami palmowymi. Uczestniczyć będą one w uroczystości upamiętniającej wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. W przyszłą niedzielę po mszy św o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas III. Serdecznie zapraszamy przynajmniej jednego z rodziców na to spotkanie.

 Chorych pragniemy nawiedzić z posługą sakramentalną wielkanocną w Wielki Poniedziałek, tj. 3 kwietnia, w godzinach porannych. Prosimy o zgłaszanie chorych indywidualnie w biurze  parafialnym lub w zakrystii.

 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej pt. Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy ostatni numer miesiąca marca zawiera comiesięczny modlitewnik 5 minut z Panem Bogiem.

 Parafianom, Dobrodziejom, Ofiarodawcom, Miłym Gościom, Ludziom Dobrej Woli za wszelkie gesty dobra, przejawy życzliwości, za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wszystkim solenizantom obchodzącym swoje imieniny życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich świętych patronów.

ks. Jerzy Celkowski
proboszcz       

Solec Kujawski, dnia 26 marca 2023 r.